Ogłoszenia duszpasterskie - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA


1. Zapisy na ŚDM są możliwe tylko na termin  krótszy, na samo spotkanie z Papieżem Franciszkiem na dni od 29.07 – 31.07. br., gdzie koszt wyjazdu wynosi 350 złotych. Zapisy i bliższe informacje u ks. Marcina i ks. Łukasza. Jest możliwość uczestniczenia w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem dla pielgrzymów indywidualnych. Potrzebne są wejściówki, które można otrzymać poprzez Kurię Metropolitalną. Zgłoszenia do 30 czerwca br. w zakrystii lub biurze parafialnym. Bliższych informacje udzieli ks. Łukasz.

2. W środę, 29 czerwca jest Uroczystość Świętych Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu o g. 7.00, 9.00 i 18.00. Zawsze w tę Uroczystość zbierana jest taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej tak zwane „świętopietrze”. W Uroczystość Piotra i Pawła są Imieniny ks. Pawła. Nie będzie ks. Paweł obecny, bo rozpoczyna  urlop już od poniedziałku 27 czerwca, ale już dzisiaj składamy ks. Pawłowi najlepsze życzenia i w środę wieczorem odprawimy Mszę św. w jego intencji.

3. W tym tygodniu wchodzimy w nowy miesiąc i zawsze w pierwszy czwartek miesiąca modlitwy o powołania do kapłaństwa i zakony podczas Mszy św. o g. 18.00, w I piątek miesiąca spowiedź od g. 16.30 i o 17.00 Msza św. z udziałem dzieci i następnie Msza św. o g 18.00 zakończona nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Aktem oddania Najświętszemu Sercu Jezusowemu. W sobotę z racji I soboty miesiąca Msza św. wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników o g. 7.00, a od g. 10.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do g. 15.00. Chorych kapłani odwiedzą w terminach ustalonych.

4. Rozpoczęły  się wakacje i jak co roku Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej organizuje kolonie i półkolonie dla dzieci z terenu naszej archidiecezji. Program „Wakacyjna Akcja Caritas” stanowi często jedyną szansę wyjazdu dla dzieci z rodzin wielodzietnych, czy ubogich. Zbiórka pieniędzy do puszek na ten cel będzie po każdej Mszy św. dzisiaj w  niedziele 26 czerwca.

5. Dzisiaj i we wszystkie niedziele lipca i sierpnia nie będzie Mszy św. o g. 15.15. Podczas wakacji nie będzie również w tygodniu Mszy św. o g. 9.00, ale ze względu na przyjęte intencje jeszcze kilka dni, czyli do końca czerwca, będzie jeszcze Msza św. o g. 9.00. Nie będzie również w czwartki w kaplicy Miłosierdzia Bożego Mszy św. zbiorowej o g. 15.00. Biuro parafialne będzie czynne tylko trzy w dni w tygodniu, to jest w poniedziałki, środy i piątki,  za wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca, w godzinach od 16.00 do 17. 30. 

6. Dziękujemy za składane ofiary, życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 26 czerwca 2016 r.