Ogłoszenia duszpasterskie - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przypominamy, że we wszystkie niedziele lipca i sierpnia nie ma w niedzielę Mszy św. o g. 15.15. W wakacje nie ma również w tygodniu Mszy św. o g. 9.00 oraz w czwartki w kaplicy Miłosierdzia Bożego Mszy św. zbiorowej o g. 15.00. Biuro parafialne będzie czynne tylko trzy dni w tygodniu, to jest w poniedziałki, środy i piątki,  za wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca, w godzinach od 16.00 do 17.30. 

2. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca Msza św. ze wspólnoty „Fiat” o g. 18.00 oraz od g. 19.00 do 20.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego, Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę „Fiat”. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W przyszłą niedzielę, 10 lipca, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Jest to już ostatnia zbiórka na ten cel.

4. Podajemy informacje o pielgrzymkach jakie są planowane, aby można zaplanować urlopy. W najbliższym czasie Światowe Dni Młodzieży w Krakowie z udziałem Ojca Świętego Franciszka w dniach 25-31 lipca br. Następnie, w niedzielę 28 sierpnia wyjazd na Archidiecezjalne Dożynki w Pyrzycach. Będą ubogacone o udział kompanii Wojska Polskiego i orkiestry wojskowej oraz inne znaczące wydarzenia. Kolejna pielgrzymka to Archidiecezjalna na Jasną Górę. Jak zwykle dwie pielgrzymki; dłuższa od 20 do 24 września organizowana przez ks. Marcina i jednodniowa pielgrzymka autokarowa na 23/24 września.  W dalszej perspektywie jest przygotowywana pielgrzymka autokarowa do Chorwacji szczególnie do Medjugorie w dniach 19-28 kwietnia 2017 roku. 

5. Zauważone zostały prace przy zmianie części dachu na budynku parafialnym i usuwanie usterek na dachu kościoła. Pojawiły się już wpływy na konto parafii. Za kilka dni rozpocznie się praca nad budową w kościele ołtarza ze stałą chrzcielnicą upamiętniającego rok jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Polski oraz został zamówiony witraż, który będzie montowany jesienią tego roku. W następnym roku jest zaplanowany kolejny witraż upamiętniający 100 rocznicę Objawień Matki Bożej w Fatimie. Dziękujemy za składane ofiary. Zachęcamy do współtworzenia tych zamierzeń. Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 3 lipca 2016 r.