Ogłoszenia duszpasterskie - XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj, w niedzielę, 10 lipca w całej Polsce, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Jest to już ostatnia zbiórka na ten cel.

2. W przyszłą niedzielę młodzież z naszej parafii będzie sprzedawać pamiątki ŚDM, jako pomoc w pokryciu kosztów wyjazdu do Krakowa.

3. W środę, 13 lipca, od g. 19.00, w kaplicy Miłosierdzia Bożego, wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie dobowej modlitwy w ramach spotkania modlitewnego „Jerycho Różańcowe”. Również w środę, w trwającej Wielkiej Nowennie przed setną rocznicą Objawień Matki Bożej w Fatimie, będzie w kościele apel maryjny o g. 21.00 i na zakończenie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.

4. W miesiącu lipcu wyruszy z terenu naszej Archidiecezji XXXII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku grupy promieniste wyjdą z Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Polic i Szczecina. W Policach Pielgrzymka będzie w dniu 28 lipca ok. g. 8.40 i wtedy dołączy do Pielgrzymki grupa z Polic. Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość dołączenia się na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie i miejscu na trasie pielgrzymki. Uroczysta inauguracja pielgrzymki, ze względu na trwające w tym czasie Światowe Dni Młodzieży, odbędzie się dopiero na trasie w miejscowości Bierzwnik, 1 sierpnia o g. 7.00 rano.

5. W celu informacji o pielgrzymkach jakie są planowane, aby można zaplanować urlopy. W najbliższym czasie Światowe Dni Młodzieży w Krakowie z udziałem Ojca Świętego Franciszka w dniach 25-31 lipca br. Następnie, w niedzielę 28 sierpnia wyjazd na Archidiecezjalne Dożynki w Pyrzycach. Będą ubogacone o udział kompanii Wojska Polskiego i orkiestry wojskowej oraz innych znaczących wydarzeń. Kolejna pielgrzymka to Archidiecezjalna na Jasną Górę. Jak zwykle dwie pielgrzymki; dłuższa od 20 do 24 września organizowana przez ks. Marcina i jednodniowa pielgrzymka autokarowa na 23/24 września. W dalszej perspektywie jest przygotowywana pielgrzymka autokarowa do Chorwacji szczególnie do Medjugorie w dniach 19-28 kwietnia 2017 roku. 

6. W tym tygodniu  rozpoczną się prace nad budową w kościele ołtarza ze stałą chrzcielnicą upamiętniająca rok jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Polski oraz został zamówiony witraż, który będzie montowany jesienią tego roku. W następnym roku kolejny witraż  upamiętniający 100 rocznicę Objawień Matki Bożej w Fatimie. Dziękujemy za składane ofiary. Zachęcamy do współtworzenia tych  zamierzeń. Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 10 lipca 2016 r.