Ogłoszenia duszpasterskie - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA


1. Dzisiaj młodzież z naszej parafii będzie sprzedawać pamiątki ŚDM, jako pomoc w pokryciu kosztów wyjazdu do Krakowa.

2. Z okazji Światowych Dni Młodzieży i rozpoczynających się w tym tygodniu „Dni w Diecezji”, serdecznie zapraszamy na koncert chrześcijańskich zespołów, takich jak: Som Gorsi z Wałcza, Wyrwanych z Niewoli z Białegostoku, naszego parafialnego zespołu Tumultus Gaudium, zespołu Akademii Sztuki ze Szczecina. Koncert odbędzie się 21 lipca br., czyli w najbliższy czwartek w godzinach od 17.30 do 20.30, na placu zielonym przy deptaku naprzeciwko sklepów „KINGA”. Zapraszamy do licznego udziału, które będzie dawaniem świadectwa naszej wiary.

3. W najbliższą sobotę, 23 lipca, o g. 18.00 podczas Mszy św. rozpocznie się Pielgrzymka biegowa. Po Mszy św. o g. 19.00 przy Figurze św. Jana Pawła II nastąpi start Pielgrzymki, gdzie przez Szczecin do Krzyża nad Bałtykiem w miejscowości Pustkowo i od krzyża znad morza do krzyża na Giewoncie i dalej na Wadowice i Kraków na spotkanie z Papieżem Franciszkiem i młodzieżą z całego świata. 

4. W lipcu wyruszy z terenu naszej Archidiecezji XXXII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku grupy promieniste wyjdą z Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Polic i Szczecina. W Policach Pielgrzymka będzie w dniu 28 lipca ok. g. 8.40 i wtedy dołączy do Pielgrzymki grupa z Polic. Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość dołączenia się na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie i miejscu na trasie pielgrzymki. Uroczysta inauguracja pielgrzymki, ze względu na trwające w tym czasie Światowe Dni Młodzieży, odbędzie się dopiero na trasie w miejscowości Bierzwnik, 1 sierpnia o g. 7.00 rano.

5. W celu informacji o pielgrzymkach jakie są planowane, aby można zaplanować urlopy. W najbliższym czasie Światowe Dni Młodzieży w Krakowie z udziałem Ojca Świętego Franciszka w dniach 25-31 lipca br. Następnie, w niedzielę 28 sierpnia wyjazd na Archidiecezjalne Dożynki w Pyrzycach. Będą ubogacone o udział kompanii Wojska Polskiego i orkiestry wojskowej oraz innych znaczących wydarzeń. Kolejna pielgrzymka to Archidiecezjalna na Jasną Górę. Jak zwykle dwie pielgrzymki; dłuższa od 20 do 24 września organizowana przez ks. Marcina i jednodniowa pielgrzymka autokarowa na 23/24 września. W dalszej perspektywie jest przygotowywana pielgrzymka autokarowa do Chorwacji szczególnie do Medjugorie w dniach 19-28 kwietnia 2017 roku. 

6. Zawsze na dzień 22 lipca w liturgii Kościoła obchodzone było wspomnienie liturgiczne św. Marii Magdaleny. Według polecenia Ojca Świętego Franciszka, aby jeszcze bardziej zastanowić się nad godnością kobiety, nad nową ewangelizacją i nad wielkością misterium Bożego Miłosierdzia, wydaje się rzeczą słuszną, by również postać św. Marii Magdaleny jeszcze lepiej została wiernym ukazana, dlatego dzień 22 lipca będzie obchodzony jako liturgiczne Święto św. Marii Magdaleny, podkreślając w Roku Miłosierdzia, tę ewangeliczną postać, znaną z miłości do Chrystusa i sama wielce przez Niego umiłowana, nazwana przez św. Grzegorza Wielkiego „świadkiem Bożego Miłosierdzia” i przez św. Tomasza z Akwinu „apostołką apostołów”, może być dzisiaj przez wiernych uważana jako wzór posługi kobiet w Kościele.

7. W tym tygodniu  rozpoczęły się prace nad budową w kościele ołtarza ze stałą chrzcielnicą upamiętniająca rok jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Polski. Przy okazji stawiania rusztowań w kościele zostają usunięte ślady po dawnych zaciekach na ścianie kościoła. Został również  zamówiony witraż, który będzie montowany jesienią tego roku. W następnym roku kolejny witraż  upamiętniający 100 rocznicę Objawień Matki Bożej w Fatimie. Dziękujemy za składane ofiary. Zachęcamy do współtworzenia tych  zamierzeń. Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.





ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 17 lipca 2016 r.