Ogłoszenia duszpasterskie - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA


1. Jutro, 25 lipca, jest Uroczystość św. Jakuba Apostoła i odpust w Bazylice Katedralnej w Szczecinie. Dzień 25 lipca to również dzień świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Każdego roku poświęcamy pojazdy i polecamy się w opiekę św. Krzysztofowi. Poświecenie pojazdów jutro po zakończeniu Mszy św. wieczornej.

2. W miesiącu lipcu wyruszy z terenu naszej Archidiecezji XXXII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku grupy promieniste wyjdą z Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Wolina, Polic i Szczecina. W Policach Pielgrzymka będzie w dniu 28 lipca ok. g. 8.40 i wtedy dołączy do Pielgrzymki grupa z Polic. Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość dołączenia się na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie i miejscu na trasie pielgrzymki. Uroczysta inauguracja pielgrzymki, ze względu na trwające w tym czasie Światowe Dni Młodzieży, odbędzie się dopiero na trasie w miejscowości Bierzwnik, 1 sierpnia o g. 7.00 rano.

3. Pielgrzymki w najbliższym czasie. W niedzielę 28 sierpnia wyjazd na Archidiecezjalne Dożynki w Pyrzycach. Będą ubogacone o udział kompanii Wojska Polskiego i orkiestry wojskowej oraz innych znaczących wydarzeń. Kolejna pielgrzymka to Archidiecezjalna na Jasną Górę. Jak zwykle dwie pielgrzymki; dłuższa od 20 do 24 września organizowana przez ks. Marcina. Trasa pielgrzymki obejmuje następujące miejscowości: Żagań, Głogów, Krzeszów, Broumov w Czechach, Wambierzyce, Górę Igliczną, Bardo Śląskie, Wojsławice – ogród botaniczny, Nysę, Prudnik, Zamek w Mosznej, Piekary Śląskie i Częstochowę. Cena 700 złotych, w tym 4 noclegi, z obiadokolacjami, przewodnicy, bilety wstępu, przejazd. Zapisy w zakrystii wraz z zaliczką 200 złotych. Więcej informacji udziela ks. Marcin. Druga pielgrzymka autokarowa do Częstochowy, tylko na 23/24 września w cenie 180 złotych. Zapisy również w zakrystii lub biurze parafialnym. W dalszej perspektywie jest przygotowywana pielgrzymka autokarowa do Chorwacji szczególnie do Medjugorie w dniach 19 – 28 kwietnia 2017 roku w cenie 2750 złotych.

4. Ksiądz Proboszcz i Parafianie Niekłończycy zapraszają na koncert w kościele niekłończyckim w najbliższą sobotę na g. 20.00. szczegóły na ulotkach.

5. W zakrystii są do odebrania wejściówki dla pielgrzymów indywidualnych, którzy zgłosili gotowość pobytu na spotkaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem na Światowych Dniach Młodzieży w Brzegach pod Krakowem.
 
6. Dziękujemy za składane ofiary. Zachęcamy do współtworzenia tych  zamierzeń. Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 24 lipca 2016 r.