Ogłoszenia duszpasterskie - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W przyszłą niedzielę, 28 sierpnia, są w Pyrzycach Archidiecezjalne Dożynki. Jest przygotowana grupa na wyjazd autokarem na Archidiecezjalne Dożynki w Pyrzycach. Spotykamy się na placu przed kościołem przed godziną 12.00, aby wyjazd mógł nastąpić punktualnie o g. 12.00, ponieważ w tym roku rozpoczęcie Uroczystości już o g. 13.30. Będą one ubogacone o udział orkiestry wojskowej, Kompanii Honorowej Wojska Polskiego oraz innych znaczących wydarzeń. Msza św. dziękczynna za zbiory pod przewodnictwem J.E. Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi rozpocznie się o g. 15.00. Zachęcamy wszystkich, którzy mogą dojechać do Pyrzyc innymi środkami komunikacji, do włączenia się w to dziękczynienie.

2. Kolejna pielgrzymka to Archidiecezjalna na Jasną Górę. Jak zwykle dwie pielgrzymki; dłuższa od 20 do 24 września organizowana przez ks. Marcina. Trasa pielgrzymki obejmuje następujące miejscowości: Żagań, Głogów, Krzeszów, Broumov w Czechach, Wambierzyce, Górę Igliczną, Bardo Śląskie, Wojsławice – ogród botaniczny, Nysę, Prudnik, Zamek w Mosznej, Piekary Śląskie i Częstochowę. Cena 700 złotych, w tym 4 noclegi, z obiadokolacjami, przewodnicy, bilety wstępu, przejazd. Zapisy w zakrystii wraz z zaliczką 200 złotych. Więcej informacji udziela ks. Marcin. Druga pielgrzymka  autokarowa do Częstochowy, tylko na 23/24 września w cenie 180 złotych. Zapisy również w zakrystii lub biurze parafialnym.  W dalszej perspektywie jest przygotowywany wyjazd autokarem do Chorwacji szczególnie do Medjugorie w dniach 19-28 kwietnia 2017 roku w cenie 2750 złotych.

3. Na dzień 30 sierpnia br. przygotowywane są uroczystości związane z 36 rocznicą powstania NSZZ „Solidarność” i na Skwerze Jana Pawła II budowany jest pomnik „Ludziom Solidarności”, który zostanie poświęcony przez Księdza Biskupa na zakończenie Mszy św. polowej, która zostanie odprawiona tego dnia o g. 15.00 w bezpośredniej bliskości wspomnianego pomnika. W Uroczystościach przewidywany jest udział Prezydenta RP, Pana Andrzeja Dudy.

4. Ksiądz Proboszcz z Niekłończycy serdecznie zaprasza na ostatni, finałowy koncert muzyczny połączony z wystawą prac malarskich w ramach „Niekłończyckich Wieczorów”, który odbędzie się dzisiaj w kościele w Niekłończycy o g. 20.00. 

5. Dziękujemy za składane ofiary. Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 21 sierpnia 2016 r.