Ogłoszenia duszpasterskie - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA


1. W najbliższym tygodniu kończą się wakacje. W czwartek, 1 września, Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o g. 8.00. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla wszystkich, a szczególnie uczniów klas pierwszych będzie w drugą niedziele września, to jest 11 września, podczas Mszy św. o g. 10.45. Najbliższy piątek to I piątek miesiąca i z racji I piątku miesiąca, spowiedź od g. 16.30  i Msza św. dla dzieci o g. 17.00. W sobotę, 3 września, Msza św. z racji I soboty miesiąca w intencji wygradzającej za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników zostanie odprawiona o g. 9.00. Na początku nowego miesiąca kapłani odwiedzą Chorych w dniach i godzinach ustalonych z księdzem odwiedzającym.

2. Od 1 września przywrócony jest porządek Mszy św. w niedzielę ze Mszą św. o g. 15.15 i w tygodniu ze Mszą św o g. 9.00 oraz czwartki ze zbiorowa Mszą św. do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

3. Przygotowywana jest Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Jak zwykle z naszej parafii dwie pielgrzymki; dłuższa od 20 do 24 września organizowana przez ks. Marcina. Trasa pielgrzymki obejmuje następujące miejscowości: Żagań, Głogów, Krzeszów, Broumov w Czechach, Wambierzyce, Górę Igliczną, Bardo Śląskie, Wojsławice – ogród botaniczny, Nysę, Prudnik, Zamek w Mosznej, Piekary Śląskie i Częstochowę. Cena 700 złotych, w tym 4 noclegi, z obiadokolacjami, przewodnicy, bilety wstępu, przejazd. Zapisy w zakrystii wraz z zaliczką 200 złotych. Więcej informacji udziela ks. Marcin. Druga pielgrzymka autokarowa do Częstochowy, tylko na 23/24 września w cenie 180 złotych. Zapisy również w zakrystii lub biurze parafialnym. Jest również w przygotowaniu wyjazd autokarem do Chorwacji szczególnie do Medjugorie w dniach 19-28 kwietnia 2017 roku w cenie 2750 złotych.

4. We wtorek, 30 sierpnia br., odbędą się uroczystości związane z 36 rocznicą powstania NSZZ „Solidarność” i zostanie odsłonięty i poświęcony pomnik dedykowany „Ludziom Solidarności”. Msza św. polowa na Skwerze Jana Pawła II będzie odprawiona tego dnia o g. 15.00.  
5. Dziękujemy za składane ofiary.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 28 sierpnia 2016 r.