Ogłoszenia duszpasterskie - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Od 1 września przywrócony jest porządek Mszy św. w niedzielę ze Mszą św. o g. 15.15 i w tygodniu ze Mszą św o g. 9.00 oraz czwartki ze zbiorowa Mszą św. do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

2. W związku z włamaniem do kościoła w Lipianach i kradzieży tabernakulum wraz z Najświętszym Sakramentem, Ksiądz Arcybiskup prosi wszystkich w Archidiecezji o modlitwy wynagradzające Panu Jezusowi za zniewagi dokonane tym świętokradztwem oraz o łaskę skruchy dla sprawców i w Roku Miłosierdzia o miłosierdzie dla nich. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, która jest niedzielą adoracyjną, na zakończenie każdej Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, uwielbiajmy Pana Jezusa, wynagradzając za zniewagi poczynione w Lipianach. Również przez cały tydzień do 10 września, każdego dnia na zakończenie Mszy św. wieczornej w tych intencjach będzie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W przyszły poniedziałek, to jest 12 września, po Mszy św. wieczornej, w kościele, będzie spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do przyjęcia I Komunii św.

4. Przygotowywana jest Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Jak zwykle z naszej parafii dwie pielgrzymki; dłuższa od 20 do 24 września organizowana przez ks. Marcina. Trasa pielgrzymki obejmuje następujące miejscowości: Żagań, Głogów, Krzeszów, Broumov w Czechach, Wambierzyce, Górę Igliczną, Bardo Śląskie, Wojsławice – ogród botaniczny, Nysę, Prudnik, Zamek w Mosznej, Piekary Śląskie i Częstochowę. Cena 700 złotych, w tym 4 noclegi, z obiadokolacjami, przewodnicy, bilety wstępu, przejazd. Zapisy w zakrystii wraz z zaliczką 200 złotych. Więcej informacji udziela ks. Marcin. Druga pielgrzymka autokarowa do Częstochowy, tylko na 23/24 września w cenie 180 złotych. Zapisy również w zakrystii lub biurze parafialnym. Jest również w przygotowaniu wyjazd autokarem do Chorwacji szczególnie do Medjugorie w dniach 19 – 28 kwietnia 2017 roku w cenie 2750 złotych.  

5. Dziękujemy za składane ofiary.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 4 września 2016 r.