Ogłoszenia duszpasterskie - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jutro, w poniedziałek, 12 września, po Mszy św. wieczornej, w kościele, będzie spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do przyjęcia I Komunii św.

2. Przygotowywana jest Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Jak zwykle z naszej parafii dwie pielgrzymki; dłuższa od 20 do 24 września organizowana przez ks. Marcina. Trasa pielgrzymki obejmuje następujące miejscowości: Żagań, Głogów, Krzeszów, Broumov w Czechach, Wambierzyce, Górę Igliczną, Bardo Śląskie, Wojsławice – ogród botaniczny, Nysę, Prudnik, Zamek w Mosznej, Piekary Śląskie i Częstochowę. Cena 700 złotych, w tym 4 noclegi, z obiadokolacjami, przewodnicy, bilety wstępu, przejazd. Zapisy w zakrystii wraz z zaliczką 200 złotych. Więcej informacji udziela ks. Marcin. Druga pielgrzymka autokarowa do Częstochowy, tylko na 23/24 września w cenie 180 złotych. Spotkanie w kościele po Mszy św. wieczornej w najbliższy wtorek, 13 września, dla grupy pielgrzymów, którzy zgłosili gotowość wyjazdu na krótszą pielgrzymkę, czyli na 23/24 września. Na tym spotkaniu osoby, które jeszcze nie płaciły na koszt pielgrzymki, proszone są o uzupełnienie zapłaty. W środę po zakończeniu Mszy św. nowennowej spotkanie z ks. Marcinem w kościele mają osoby z pielgrzymki dłuższej.  
   
3. We wtorek, jak zawsze 13 dnia miesiąca o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się dobowe czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem w ramach modlitw „ Jerycho Różańcowe”. Również we wtorek o g. 21.00 kolejne spotkanie na Apelu w kościele i procesji z Figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła w trwającej Wielkiej Nowennie przed setną rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie.
 
4. Akademia dla Babć i Dziadków – zajęcia dla wszystkich osób, które mają wnuki w wieku przedszkolnym. Można zdobyć wiedzą na lepszy kontakt z wnukami. Zajęcia będą odbywać w salce w naszym domu parafialnym we wtorki i piątki począwszy od 13 września do 14 października 2016 r. w godzinach od 9.00 – 12.00. Szkolenie jest bezpłatne.

5. W piątek, 16 września 2016 r. zapraszamy na pierwszą po wakacjach Mszę św. z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie na g. 19.30 do kościoła.

6. Od dzisiejszej niedzieli młodzież z gimnazjum może nabywać indeksy do bierzmowania w cenie 2 złotych w zakrystii kościoła.

7. W przyszła niedzielę, 18 września br. w całej Polsce będzie przeprowadzana zbiórka do puszek na rzecz pomocy ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech, natomiast w niedziele 25 września br. jest we wszystkich kościoła zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny US. Zbiórka będzie po każdej Mszy św. przy drzwiach kościoła.

8. Spotkanie po wakacjach Eucharystycznego Ruchu Młodych jak również wszystkie dzieci, które chcą być w tym Ruchu, w sobotę 17 września o g. 11.00 w salce domu Sióstr Urszulanek przy ul. Łokietka 2.

9. Zapraszamy do wspólnoty młodzieżowej Ruchu Światło Życie, potocznie nazywanej OAZĄ, wszystkich młodych od gimnazjum wzwyż; szukamy młode osoby, które chcą od życia i wiary czegoś więcej; pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę 25 września o g. 16.00 w sali kasetonowej.

10. Zapraszamy małżeństwa sakramentalne do wspólnoty Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu-Światło-Życie; zapraszamy te małżeństwa, które pragną razem zbliżyć się do Boga, do siebie nawzajem i umocnić swoje rodziny. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 19.09. 2016 o g. 19.00 w kawiarence.

11. Wspólnota Żywego Różańca organizuje wyjazd na dzień 2 października do Sanktuarium Matki Bożej w Siekierkach. Zapisy i bliższe informacje u Zelatorek.

12. Próby Chóru „Maria Cantat” odbywają się w środy o g. 19.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania. Szczególne zaproszenie kierujemy do panów, ponieważ w Chórze jest niewielu, a męskie głosy zapewne dodadzą piękna w śpiewie Chóru.

13. Dziękujemy za składane ofiary.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police,  11 września 2016 r.