Ogłoszenia duszpasterskie - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA


1. W najbliższym tygodniu będzie Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Jak zwykle z naszej parafii dwie pielgrzymki; dłuższa od 20 do 24 września organizowana przez ks. Marcina. Druga pielgrzymka autokarowa do Częstochowy, tylko na 23/24 września br. Rozpoczęcie pielgrzymki dłuższej we wtorek, natomiast krótszej rozpoczęcie Mszą św. w piątek 23.09. o g. 6.30 i o godzinie 7.00 wyjazd autokarem do Częstochowy. 
 
2. Akademia dla Babć i Dziadków – zajęcia dla wszystkich osób, które mają wnuki w wieku przedszkolnym. Można zdobyć wiedzą na lepszy kontakt z wnukami. Zajęcia będą odbywać w salce w naszym domu parafialnym we wtorki i piątki do 14 października 2016 r. w godzinach od 9.00 – 12.00. Szkolenie jest bezpłatne.

3. Od dzisiejszej niedzieli młodzież z gimnazjum może nabywać indeksy do bierzmowania w cenie 2 złotych w zakrystii kościoła.

4. Dzisiaj, w niedzielę, 18 września br. w całej Polsce jest przeprowadzana zbiórka do puszek na rzecz pomocy ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech, natomiast w niedziele 25 września br. jest we wszystkich kościoła zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny US. Zbiórka będzie po każdej Mszy św. przy drzwiach kościoła.

5. Zapraszamy do wspólnoty młodzieżowej Ruchu Światło Życie, potocznie nazywanej OAZĄ, wszystkich młodych od gimnazjum wzwyż; szukamy młode osoby, które chcą od życia i wiary czegoś więcej; pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę 25 września o g. 16.00 w sali kasetonowej.

6. Zapraszamy małżeństwa sakramentalne do wspólnoty Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu-Światło-Życie; zapraszamy te małżeństwa, które pragną razem zbliżyć się do Boga, do siebie nawzajem i umocnić swoje rodziny. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 19.09. 2016 o g. 19.00 w kawiarence.

7. Wyjątkowo w dniu 24 września br. o g. 19.00 będzie Msza św. „z życiem bez prądu”, czyli w obronie życia, ponieważ 25 dzień miesiąca przypada w niedzielę. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. dzień wcześniej.

8. Nauki przedślubne będą w kaplicy Miłosierdzia Bożego w dniach od 26-30 września br. o g. 19.00.

9. Wspólnota Żywego Różańca organizuje wyjazd na dzień 2 października do Sanktuarium Matki Bożej w Siekierkach. Zapisy i bliższe informacje u Zelatorek.

10. Próby Chóru „Maria Cantat” odbywają się w środy o g. 19.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania. Szczególne zaproszenie kierujemy do panów, ponieważ w Chórze jest niewielu, a męskie głosy zapewne dodadzą piękna w śpiewie Chóru.

11. Jest prośba do Rodziny, która zamówiła Mszę św. na 1 października na g. 18.00 za śp. Adama Koniecznego, ponieważ ksiądz przez nieuwagę dołączył do koncelebry intencję za zmarłego do godziny już dawno zarezerwowanej na ślub. Prosimy o kontakt, aby tę pomyłkę rozwiązać.

12. Dziękujemy za składane ofiary.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 18 września 2016 r.