Ogłoszenia duszpasterskie - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W październiku nabożeństwa różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 17.00 i dla wszystkich codziennie o g. 17.30.

2. W tym tygodniu jest I czwartek i piątek miesiąca. Modlimy się w tych dniach o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu, jak również w piątek jest spowiedź z racji I piątku miesiąca od g. 16.30 ze Mszą św. o g. 17.00 dla dzieci. Bardzo prosimy Rodziców, szczególnie Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. o dopilnowanie praktyki spowiedzi miesięcznej, szczególnie I piątków miesiąca. Msza św. dla wszystkich z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o g. 18.00.

3. W piątek, 7 października jest liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, Dzień Patronki Żywego Różańca. Spotkanie Członków Żywego Różańca po Mszy św. wieczornej z Księdzem Marcinem.

4. Na niedzielę 9 października, jak każdego roku od wielu lat, będziemy przeżywać Dzień Papieski, w którym prowadzona jest akcja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, fundacja powstała z inicjatywy św. Jana Pawła II, dla tworzenia stypendium dla młodzieży zdolnej, a mającej problemy z kosztami ponoszonymi na edukację. Aktualnie pomoc dociera do 2300 uczniów i studentów.

5. Uroczyste rozpoczęcie Roku Maryjnego w naszej Archidiecezji, będzie miało miejsce w Sanktuarium Niepokalanego Serca NMP w Szczecinie na Oś. Słonecznym, w dniu 13 października br. o godzinie 19.00. Zapraszamy wszystkich to zgromadzenia liturgicznego pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, a szczególnie grupy modlitewne i formacyjne z naszej parafii.

6. Próby Chóru „Maria Cantat” odbywają się w środy o g. 19.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania. Szczególne zaproszenie kierujemy do panów, ponieważ w Chórze jest niewielu, a męskie głosy zapewne dodadzą piękna w śpiewie Chóru.

7. Hospicjum Królowej Apostołów zaprasza wszystkich na koncert charytatywny zespołu FEEL w hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół im. Łukasiewicza w dniu 14 października br. Dochód z koncertu jest z przeznaczeniem na budowę hospicjum w Tanowie.

8. Dziękujemy za składane ofiary. Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 2 października 2016  r.