Ogłoszenia duszpasterskie - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA1. W październiku nabożeństwa różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 17.00 i dla wszystkich codziennie o g. 17.30.

2. Dzisiaj, w  niedzielę 9 października, jak każdego roku od wielu lat, przeżywamy Dzień Papieski, w którym prowadzona jest akcja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, fundacja powstała z inicjatywy św. Jana Pawła II, dla tworzenia stypendium dla młodzieży zdolnej, a mającej problemy z kosztami ponoszonymi na edukację. Aktualnie pomoc dociera do 2300 uczniów i studentów.

3. Uroczyste rozpoczęcie Roku Maryjnego w naszej Archidiecezji, będzie miało miejsce w Sanktuarium Niepokalanego Serca NMP w Szczecinie na Oś. Słonecznym, w dniu 13 października br. o godzinie 19.00. Zapraszamy wszystkich na to zgromadzenie liturgiczne pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi oraz wszystkich biskupów z Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej, a szczególnie grupy modlitewne i formacyjne z naszej parafii. Przygotowany jest autokar na wyjazd na Uroczystości i powrót do Polic. Zapisy prowadza Panie z Żywego Różańca.

4. W naszej parafii w dniu 13 października o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpocznie się dobowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w ramach modlitw „Jerycho Różańcowe” oraz w trwającej Wielkiej Nowennie przed setną rocznicą Objawień Matki Bożej w Fatimie, spotkanie na Apelu w kościele o g. 21.00.
 
5. Hospicjum Królowej Apostołów zaprasza wszystkich na koncert charytatywny zespołu FEEL w hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół im. Łukasiewicza w dniu 14 października br. Dochód z koncertu jest z przeznaczeniem na budowę hospicjum w Tanowie.

6. W Święto Edukacji Narodowej, Ksiądz Arcybiskup zaprasza wszystkich nauczycieli, wychowawców, nauczycieli akademickich oraz wszystkie osoby związane z oświatą i szkolnictwem, na Mszę św. w ich intencji w dniu 14 października na g. 9.00 do kościoła parafii św. Rodziny w Szczecinie przy ul. Królowej Korony Polskiej.

7. Pamiętając o wielkim wydarzeniu dla Kościoła Powszechnego, a szczególnie dla nas Polaków, jakim był w dniu 16 października 1978 roku wybór na Papieża, Kardynała z Polski, Ks. Kardynała Karola Wojtyłę, dzisiaj świętego Papieża Jana Pawła II, zatrzymajmy się przy Figurze Świętego w naszym mieście na Skwerze Jana Pawła II, w niedziele 16 października br., na chwilę modlitwy uwielbienia Pana Boga i pozdrowienie Matki Najświętszej, przez pośrednictwo św. Jana Pawła II, rozpoczynając spotkanie o g. 21.00 Apelem Jasnogórskim i złożeniem wiązanek kwiatów u stóp Figury, a przez całą niedzielę dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych wraz ze swymi Rodzicami i siostrami zakonnymi, w przedsionku kościoła po każdej Mszy św. będą sprzedawać kremówki. 

8. W dniu 16 października przypada również siódma rocznica śmierci Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego. W tym dniu o g. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. Ks. Arcybiskupa Mariana Przykuckiego.

9. W sobotę, 15 października, w Polsce i na całym świecie obchodzony jest XIII Dzień Dziecka Utraconego. Kościół pragnie być blisko matek, jak i obojga rodziców po starcie dziecka w okresie prenatalnym. W tym dniu nabożeństwo różańcowe ofiarujemy o uproszenie łask i opiekę Matki Najświętszej dla osób zmagającymi się z cierpieniem i osamotnieniem z powodu utraty dziecka. Również podczas Mszy św. wieczornej o g. 18.00 w modlitwie wiernych będziemy się modlili w tych intencjach.

10. Czas już pomyśleć o modlitwie za zmarłych na miesiąc listopad. Na stolikach przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki. Kartki z wypisanymi Imionami czy nazwiskami zmarłych można składać wraz z ofiarą na tacy podczas Mszy św.

11. Dziękujemy za składane ofiary.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafi
Police, 9 października 2016 r.