Ogłoszenia duszpasterskie - I NIEDZIELA ADWENTU 

1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent. Przez cały Adwent w zwykłe dni Roraty o g. 6.30. W każda niedziele Adwentu zapraszamy na śpiew Akatystu – pieśni ku czci Matki Bożej na g. 20.30 do kaplicy Miłosierdzia Bożego.

2. Jak co roku w okresie Adwentu jest prowadzona przez Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W przedsionku kościoła znajdują się stoliki, przy których to Dzieło jest prowadzone. Również młodzież naszej parafii w niedziele Adwentu będzie rozprowadzać bombki choinkowe z logiem tegorocznych ŚDM w Krakowie. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na wyjazd młodzieży na ferie zimowe.

3. Jest już możliwość nabywania opłatków wigilijnych.

4. W tygodniu wchodzimy w kolejny miesiąc – grudzień. Jak zawsze w pierwsze dni nowego miesiąca; w czwartek o g. 18.00 modlitwy o powołania do kapłaństwa i zakonu. W piątek spowiedź z racji I piątku miesiąca dla dzieci od g. 16.30 ze Mszą św. o g. 17.00 i trwająca możliwość korzystania ze spowiedzi do g. 18.00 włącznie. W sobotę o g. 9.00 z racji obchodów  5 pierwszych sobót miesiąca, Msza św. wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników. Msze św. okolicznościowe są zawsze darem serca uczestników Mszy św. W tym tygodniu również z posługą sakramentalną kapłani odwiedzą Chorych w ich domach.

5. W roku 2016 Ksiądz Kanonik Kazimierz Treder obchodzi 60 rocznicę święceń kapłańskich. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia br. podczas Mszy św. o g. 12.00 Jubilat odprawi w naszym kościele Mszę św. dziękczynną za lata kapłaństwa. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przyznał Księdzu Kanonikowi Złotą Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego, którą Władze Wojewódzkie przyznają osobom za szczególne zasługi dla Województwa. Na zakończenie Mszy św. jubileuszowej zostanie wręczona w sposób uroczysty ta Odznaka przez przedstawiciela Zarządu Województwa. Zapraszamy do wspólnego dziękowania Panu Bogu za 24 lata kapłaństwa z tych 60 Księdza Kanonika Kazimierza Tredera w służbie miastu Police.

6. Niedziela 4 grudnia to II Niedziela Adwentu i od wielu już lat jest poświęcona modlitwą i materialnemu wsparciu Kościoła na Wschodzie. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.

7. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w niedzielę 18 grudnia i trwać będą do 20 grudnia br. włącznie.

8. Dziękujemy za składane ofiary.  Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. kan. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii
Police, 27 listopada 2016 r.