Ogłoszenia duszpasterskie- XXX Niedziela Zwykła


1. Dzisiaj w naszej parafii wizytacja biskupia. Uroczyste powitanie Księdza Biskupa i przedstawienie sprawozdania z działalności parafii o g. 11.00. Podczas wizytacji będzie udzielony sakrament bierzmowania dla osób spoza gimnazjum na Mszy św. o g. 18.00. Kolejne spotkanie Księdza Biskupa w ramach wizytacji będzie podczas Mszy św. o g. 18.00 w najbliższą środę i po Mszy św. ze wszystkimi ze wspólnot i ruchów istniejących przy naszej parafii.

2. Dzisiaj Światowy Dzień Misyjny i następnie Tydzień Modlitw w intencji misji. Modlitwy w intencji misji świętych codziennie podczas Mszy św. i na nabożeństwie różańcowym.

3. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 17.00 i dla dorosłych po zakończeniu Mszy św. wieczornej. W niedzielę nabożeństwo różańcowe dla wszystkich o g. 17.30.

4. W piątek, o g. 20.00, spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego. Serdecznie zapraszamy pracowników naukowych, studentów i maturzystów. Spotkanie w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

5. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki na wypominki znajdują się na stolikach przy drzwiach kościoła. Kartki z wypisanymi Imionami czy Nazwiskami naszych bliskich zmarłych wraz z ofiarą będzie można złożyć w kopercie na tacy podczas Mszy św. Wypominki będą czytane wraz modlitwą przez cały listopad o g. 17.30 w kościele.

6. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msza św. w naszym kościele o g. 7.00, 8,00, 9.30, 11.00 oraz wieczorem o g. 18.00 i 19.30. Msza św. na cmentarzu przy ołtarzu pod krzyżem pośrodku cmentarza o g. 12.00 i po zakończeniu Mszy św. procesja żałobna po cmentarzu.

7. W Dzień Zaduszny, 2 listopada, Msza św. odprawiana będzie o g. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Natomiast w dniu 3 listopada o g. 15.00 spotkanie modlitewne na terenie starej fabryki benzyny syntetycznej, przy ul. Licealnej, za wszystkich zmarłych w niewolniczej pracy podczas II wojny światowej.

8. Dzisiaj, jak również w następną niedzielę, Siostry Urszulanki wraz z Rodzicami dzieci i dziećmi ze scholi i ERM zachęcają do udziału w „kiermaszu” z okazji Dnia Wszystkich Świętych. Zebrany fundusz ze sprzedaży ozdób na groby będzie przeznaczony na remont salek katechetycznych w domu sióstr przy ul. Łokietka.  

9. W dniu 22 listopada wyruszy z naszej parafii autokarowa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie. Pielgrzymi na swojej trasie odwiedzą również Gietrzwałd, Troki oraz Kowno. W programie znajdują się Msze św. w Wilnie: w Ostrej Bramie, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz kaplicy św. Kazimierza. Zakwaterowanie będzie w centrum Wilna, co umożliwi zwiedzanie wraz z przewodnikiem starego miasta, katedry oraz innych kościołów i zabytków takich jak cmentarz na Rosie oraz góra Trzech Krzyży. Powrót do Polic 26 listopada. Koszt 5 dniowej pielgrzymki z wyżywieniem to 650 zł. Wszelkie informacje u ks. Łukasza.

10. W kiosku parafialnym w ciągłej sprzedaży jest prasa katolicka. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie składane ofiary.

12. Życzymy dobrego tygodnia i z serca błogosławimy.


ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 24 października 2010 r.