Ogłoszenia duszpasterskie - XXXI Niedziela Zwykła

Rocznica Poświęcenia Kościoła
1. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. w naszym kościele o g. 7.00, 8,00, 9.30, 11.00 oraz wieczorem o g. 18.00 i 19.30. Msza św. na cmentarzu przy ołtarzu pod krzyżem, o g. 12.00 i po zakończeniu Mszy św. procesja żałobna po cmentarzu.

2. W Dzień Zaduszny, 2 listopada, Msza św. odprawiana będzie o g. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Natomiast w dniu 3 listopada o g. 15.00 spotkanie modlitewne na terenie starej fabryki benzyny syntetycznej, przy ul. Licealnej, za wszystkich zmarłych w niewolniczej pracy podczas II wojny światowej.

3. W Dzień Zaduszny, 2 listopada, odbędzie się w naszej parafii koncert zespołu „Tumultus Gaudium” połączony z wybranymi wierszami odnoszącymi się do zadumy na temat życia wiecznego i przemijania. Modlitewny charakter tego montażu muzyczno-słownego ma nas wprowadzić w klimat modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Na tak zwane „Zaduszki” zapraszamy we wtorek na g. 19.00 do Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

4. Listopad jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki z wypisanymi Imionami czy Nazwiskami naszych bliskich zmarłych wraz z ofiarą będzie można złożyć w kopercie na tacy podczas Mszy św. lub na ołtarzu Serca Pana Jezusa. Wypominki będą czytane wraz modlitwą przez cały listopad o g. 17.30 w kościele.

5. Przypominamy, że w dniach od 1-8 listopada możemy zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Odpust zyskujemy, gdy odwiedzimy cmentarz lub kościół, pod warunkiem stanu łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dowolna modlitwa w intencji Ojca Świętego.

6. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszamy na spotkanie w środę o g. 17.00 przy biurze parafii.

7. Diakon Karol Łabenda, pracujący w naszej parafii, w tym tygodniu obchodzi swoje Imieniny. W środę, w wigilię Imienin, będziemy podczas Nowenny pamiętać w modlitwie o Solenizancie i będzie możliwość złożyć życzenia diakonowi Karolowi.

8. Spotkanie rozpoczynające przygotowanie klas trzecich gimnazjum do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższy czwartek: dla uczniów Gimnazjum nr 1 - o g. 16.00, dla Gimnazjum nr 3 - o g. 16.30 i dla uczniów trzecich klas gimnazjum z innych szkół - o g. 17.00.

9. W tygodniu kapłani odwiedzą chorych w dniach i o godzinie ustalonych z chorymi.

10. W czwartek po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu.

11. W I piątek miesiąca spowiedź od g. 16.30. Msza św. dla dzieci o g. 17.00 i po Mszy św. o g. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

12. W piątek, o g. 20.00, spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego. Serdecznie zapraszamy pracowników naukowych, studentów i maturzystów. Spotkanie w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

13. Siostry Urszulanki wraz z Rodzicami dzieci i dziećmi ze scholi i ERM zachęcają do udziału w „kiermaszu” z okazji Dnia Wszystkich Świętych. Zebrany fundusz ze sprzedaży w przedsionku kościoła ozdób na groby będzie przeznaczony na remont salek katechetycznych w domu sióstr przy ul. Łokietka.  

14. W dniu 22 listopada wyruszy z naszej parafii autokarowa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie. Pielgrzymi na swojej trasie odwiedzą również Gietrzwałd, Troki oraz Kowno. W programie znajdują się Msze św. w Wilnie: w Ostrej Bramie, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz kaplicy św. Kazimierza. Zakwaterowanie będzie w centrum Wilna, co umożliwi zwiedzanie wraz z przewodnikiem starego miasta, katedry oraz innych kościołów i zabytków takich jak cmentarz na Rosie oraz góra Trzech Krzyży. Powrót do Polic 26 listopada. Koszt 5-dniowej pielgrzymki z wyżywieniem to 650 zł. Wszelkie informacje u ks. Łukasza.

15. Na stolikach, przy drzwiach kościoła znajduje się kolejny numer czasopisma parafialnego „Świadomi Chrystusa”. Jak zwykle to czasopismo jest bezpłatne, a chcący pomóc w kosztach wydania tego czasopisma mogą swój dar wrzucić do skarbon znajdujących się przy drzwiach kościoła.

16. W kiosku parafialnym w ciągłej sprzedaży jest prasa katolicka. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

17. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie składane ofiary.

18. Życzymy dobrego tygodnia i z serca błogosławimy.ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 31 października 2010 r.