Ogłoszenia duszpasterskie - XXXIII Niedziela Zwykła


1. Listopad jest miesiącem szczególnej modlitwy za zmarłych. Wypominki są czytane wraz modlitwą przez cały listopad o g. 17.30 w kościele.

2. Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci klas II na Mszę św. 18 listopada (czwartek) na g. 18.00 i bezpośrednio po Mszy św. spotkanie w kościele. Przypominamy, że w niedzielę, 21 listopada, podczas Mszy św. o g. 14.00 poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św..

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie w kościele w sprawie pielgrzymki do Wilna.

4. Zapraszamy Rodziny, które chcą wspierać się w trudnościach z problemem alkoholowym kogoś z członków rodziny. Spotkanie w każdą środę o g. 18.00 w salce Oazy „AA” w budynku parafialnym.

5. W przyszłą niedzielę, według polecenia Księdza Rektora Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego, gościć będziemy w naszej parafii pięciu kleryków, którzy przybliżą nam życie Seminarium, będą wraz z nami modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i po każdej Mszy św. będzie możliwość złożyć swój dar do puszek na rzecz seminarium.

6. Przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas Mszy św. o g. 11.00 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które będzie można otrzymać w kiosku parafialnym. Ofiary składane za opłatki w tym roku przeznaczone są jako udział parafii w kosztach budowania urządzeń do ogrzewania kościoła.

7. Wspólnota Emanuel zaprasza wszystkich zainteresowanych na sesję zatytułowaną: „Kryzys w Małżeństwie”. Podczas spotkania zostanie przedstawiona konferencja na temat przyczyn kryzysów małżeńskich oraz o sposobach wyjścia z niego. Uczestnicy wezmą udział we Mszy św. w intencji małżeństw. Będzie to także okazja do odbycia randki małżeńskiej. Sesja odbędzie się 27 listopada, w sobotę, w Szkołach Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu w Szczecinie. Początek o g. 10.00. Bliższe informacje na ulotkach, podawanych przy kościele.

8. W dniach od 15-19 listopada w naszej parafii nauki przedślubne o g. 19.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.  

9. Akcja charytatywna „POMÓŻMY DAWIDOWI” odbędzie się 20 listopada w g. 10.00-17.00 w Gimnazjum nr 1 przy ul. Tanowskiej 14. Celem akcji jest zebranie funduszy na rehabilitację Dawida Wojtonia, który w wyniku wypadku został sparaliżowany.

10. W dniach od 1 do 6 kwietnia 2011 roku organizujemy Pielgrzymkę do Rzymu samolotem, aby 2 kwietnia, w VI rocznicę śmierci Jana Pawła II modlić się przy Jego grobie. Koszt 2260 złotych, W kosztach przejazd na lotnisko w Berlinie i w drodze powrotnej, tak samo przejazdy z lotniska i na lotnisko w Rzymie, lot samolotem, noclegi, wyżywienie, przewodnik po Rzymie i ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja.

11. W kiosku parafialnym w ciągłej sprzedaży jest prasa katolicka. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

12. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie składane ofiary.

13. Życzymy dobrego tygodnia i z serca błogosławimy.ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 14 listopada 2010 r.