Ogłoszenia duszpasterskie - XXXIV Niedziela Zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.


1. Wypominki są czytane wraz modlitwą przez cały listopad o g. 17.30 w kościele.

2. Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Pamiętajmy w modlitwach o żywych i zmarłych członkach Akcji Katolickiej.

3. Dzisiaj podczas Mszy św. o g. 14.00 poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

4. Gościmy w naszej parafii czterech kleryków Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego, którzy przybliżą nam życie Seminarium, będą wraz z nami modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i po każdej Mszy św. będzie możliwość złożyć swój dar do puszek na rzecz seminarium.

5. W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata podczas Mszy św. o g. 11.00 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które będzie można otrzymać w kiosku parafialnym. Ofiary składane za opłatki w tym roku przeznaczone są jako udział parafii w kosztach budowania urządzeń do ogrzewania kościoła.

6. Ostatni tydzień roku liturgicznego przeżywać będziemy jako Tydzień Słowa Bożego. Codziennie podczas Mszy św. o g. 18.00 krótka refleksja na temat Słowa Bożego.

7. W każdy piątek o g. 20.15 spotkanie duszpasterstwa akademickiego. Zapraszamy studiujących i maturzystów.

8. Za tydzień o g. 11.00 Msza św. w intencji pielgrzymów na Jasną Górę i w Bieszczady. Po Mszy św. spotkanie w kawiarence parafialnej.

9. W dniach od 1 do 6 kwietnia 2011 roku organizujemy Pielgrzymkę do Rzymu samolotem, aby 2 kwietnia, w VI rocznicę śmierci Jana Pawła II modlić się przy Jego grobie. Koszt 2260 złotych, W kosztach przejazd na lotnisko w Berlinie i w drodze powrotnej, tak samo przejazdy z lotniska i na lotnisko w Rzymie, lot samolotem, noclegi, wyżywienie, przewodnik po Rzymie i ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja.

10. W kiosku parafialnym w ciągłej sprzedaży jest prasa katolicka. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie składane ofiary.

12. Dzisiaj wybory samorządowe. Przypominamy i zachęcamy do udziału w wyborach.

13. Życzymy dobrego tygodnia i z serca błogosławimy.


ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 21 listopada 2010 r.