Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Adwentu


1. Wypominki są czytane wraz modlitwą do końca listopada o g. 17.30 w kościele.

2. Dzień 30 listopada, tj. wtorek, jest dniem Imienin Księdza Andrzeja. Solenizant odprawi Mszę św. o g. 18.00 w własnej intencji. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach dla ks. Andrzeja.

3. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można otrzymać w kiosku, w zakrystii i biurze parafialnym parafialnym. Ofiary składane za opłatki w tym roku przeznaczone są jako udział parafii w kosztach budowania urządzeń do ogrzewania kościoła.

4. Przed nami okres Adwentu. W tygodniu odprawiane są „Roraty” o g. 6.30. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej liturgii. Serdeczne zaproszenie kierujemy do dzieci, aby przychodziły z lampionami na Mszę św. roratnią. Po zakończeniu Mszy św., w kawiarence parafialnej, dzieci będą mogły posilić się drożdżówką i wypić gorącą herbatę.

5. W okresie Adwentu trwa akcja "Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom”. Ze sprzedaży świec tworzony jest fundusz na pomoc dzieciom potrzebującym pomocy.

6. Caritas przygotowuje również paczki na święta dla ubogich rodzin. Przez cały Adwent trwa zbiórka trwałej żywności. Artykuły można składać na stoisku Caritas w biurze parafialnym, jak również w zakrystii.

7. W I piątek miesiąca spowiedź od g. 16.00. Msza św. dla dzieci o g. 17.00.

8. Odwiedziny chorych w pierwszych dniach nowego miesiąca w godzinach ustalonych z księdzem odwiedzającym.

9. W przyszłą niedzielę obchodzony jest w Polsce XI Dzień modlitw i pomocy materialnej dla Kościoła katolickiego na Wschodzie. Po każdej Mszy św. będzie można złożyć swój dar do puszek na potrzeby Kościoła katolickiego na Wschodzie.

10. Przypominamy Rodzicom, których dzieci w tym roku szkolnym przystępują do I Komunii św., że poświęcenie medalików i łańcuszków odbędzie się 5 grudnia podczas Mszy św. o g. 14.00.

11. Wydany został listopadowy numer czasopisma „Świadomi Chrystusa”. Jak zwykle miesięcznik jest bezpłatny, a osoby chcące pomóc w kosztach wydania swój dar mogą złożyć do skarbony znajdujących się przy drzwiach kościoła.

12. W kiosku parafialnym w ciągłej sprzedaży jest prasa katolicka. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

13. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie składane ofiary.

14. Życzymy dobrego tygodnia i z serca błogosławimy.


ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 28 listopada 2010 r.