Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Adwentu


1. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można otrzymać na stoisku Caritas, w kiosku, w zakrystii i biurze parafialnym parafialnym. Ofiary składane za opłatki w tym roku przeznaczone są jako udział parafii w kosztach budowania urządzeń do ogrzewania kościoła.

2. „Roraty” o g. 6.30. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej liturgii. Serdeczne zaproszenie kierujemy do dzieci, aby przychodziły z lampionami na Mszę św. roratnią. Po zakończeniu Mszy św., w kawiarence parafialnej, dzieci będą mogły posilić się drożdżówką i wypić gorącą herbatę.

3. W okresie Adwentu trwa akcja ‘Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom”. Ze sprzedaży świec tworzony jest fundusz dla dzieci potrzebujących pomocy.

4. Dzieci ze scholi i z Eucharystycznego Ruchu Młodych przygotowały ozdoby na choinki i ze sprzedaży tych ozdób tworzą fundusz na wakacje.

5. Caritas przygotowuje również paczki na święta dla ubogich rodzin. Przez cały Adwent trwa zbiórka trwałej żywności. Artykuły można składać na stoisku Caritas, w biurze parafialnym jak również w zakrystii.

6. Dzisiaj obchodzony jest w Polsce XI Dzień modlitw i pomocy materialnej dla Kościoła katolickiego na Wschodzie. Po każdej Mszy św. będzie można złożyć swój dar do puszek na potrzeby Kościoła katolickiego na Wschodzie.

7. Poświęcenie medalików dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystępują do I Komunii św. dzisiaj podczas Mszy św. o g. 14.00.

8. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele Msze św. jak w ciągu tygodnia. W tym dniu jest odpust w parafii na starych Policach. Ksiądz Proboszcz z sąsiedniej parafii serdecznie zaprasza do udziału w uroczystej sumie, która zostanie odprawiona w południe o g. 12.00.

9. W dniu 8 grudnia Msza św. dla III Zakonu św. Franciszka o g. 16.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

10. W kiosku parafialnym w ciągłej sprzedaży jest prasa katolicka. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie składane ofiary.

12. Życzymy dobrego tygodnia i z serca błogosławimy.ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 5 grudnia 2010 r.