Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Adwentu


1. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można otrzymać na stoisku Caritas, w kiosku, w zakrystii i biurze parafialnym. Ofiary składane za opłatki w tym roku przeznaczone są jako udział parafii w kosztach budowania urządzeń do ogrzewania kościoła.

2. „Roraty” o g. 6.30. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej liturgii. Serdeczne zaproszenie kierujemy do dzieci, aby przychodziły z lampionami na Mszę św. roratnią. Po zakończeniu Mszy św., w kawiarence parafialnej dzieci będą mogły posilić się drożdżówką i wypić gorącą herbatę.

3. W okresie Adwentu trwa akcja "Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom”. Ze sprzedaży świec tworzony jest fundusz dla dzieci potrzebujących pomocy.

4. Dzieci ze scholi i z Eucharystycznego Ruchu Młodych przygotowały ozdoby na choinki i ze sprzedaży tych ozdób tworzą fundusz na wakacje.

5. Caritas przygotowuje również paczki na święta dla ubogich rodzin. Przez cały Adwent trwa zbiórka trwałej żywności. Artykuły można składać na stoisku Caritas w biurze parafialnym i również w zakrystii.

6. Jutro, w poniedziałek 13 grudnia, Msza św. w intencji Ojczyzny o g. 20.00 zakończona Apelem Maryjnym przy Kaplicy Matki Bożej Fatimskiej o g. 21.00 z racji 13. dnia miesiąca. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej liturgii.

7. W październiku w naszej parafii odbywały się Misje święte, dlatego nie będzie rekolekcji adwentowych. Do godnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia przygotowujemy się przez spowiedź św. przed i podczas wszystkich Mszy św. oraz w dniu 23 grudnia w Kaplicy Miłosierdzia Bożego będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i od g. 10.00 do godziny 17.00 oraz w Wigilię Bożego Narodzenia od g. 10.00 do g. 15.00 będzie pełniony dyżur w konfesjonale.

8. W Wigilię Bożego Narodzenia Msza św. o g. 6.30 – ostatnie Roraty, następnie o g. 9.00; nie będzie Mszy św. o g. 18.00, bo w tym czasie trwa kolacja wigilijna. Pasterka dla dzieci o g. 20.00 i następnie Pasterka o g. 22.00 i główna Pasterka o g. 24.00. W I oraz II dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego.

9. Na dzień 31 grudnia, który wypada w piątek, Ksiądz Arcybiskup Metropolita dla wiernych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej i wszystkim przebywającym w tym czasie na jej terenie udziela dyspensy od obowiązku zachowania dnia pokuty. Jednocześnie prosi, aby wszyscy korzystający z tej dyspensy, ofiarowali dowolnie wybrana modlitwę w intencji o ewangeliczny pokój w Polsce i na świecie.

10. W kiosku parafialnym w ciągłej sprzedaży jest prasa katolicka. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie składane ofiary.

12. Życzymy dobrego tygodnia i z serca błogosławimy.

ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 12 grudnia 2010 r.