Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Roku


1. Od 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan poprzedzony w dniu 17 stycznia Dniem Judaizmu w Kościele Katolickim. Codziennie do 25 stycznia podczas Mszy św. zanosić będziemy modlitwy, abyśmy wszyscy stanowili jedno.

2. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim, którzy wsparli Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i wszystkim sponsorom i dający ofiary pieniężne i dary rzeczowe. Z tego daru serc zostały na święta przygotowane paczki, które mogło otrzymać wsparcie na czas świąt 95 rodzin. Podsumowanie całego roku działalności Parafialnego Caritas będzie umieszczone na parafialnej stronie internetowej i w najbliższym numerze czasopisma parafialnego „Świadomi Chrystusa”.

3. Powiatowy Urząd Pracy informuje o rozpoczęciu projektu wsparcia dla mieszkańców powiatu polickiego, którzy są zagrożeni utratą obecnego miejsca pracy. O szczegółach projektu można dowiedzieć się w Biurze Urzędu przy ul Grunwaldzkiej 9 A.

4. Terenowe Biuro Radia Maryja zaprasza na spotkanie opłatkowe z udziałem Ks. Arcybiskupa w dniu 29.01. 2011 u Księży Pallotynów w Szczecinie. Początek g. 11.00.

5. W kiosku parafialnym w ciągłej sprzedaży jest prasa katolicka. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6. Trwa wizyta duszpasterska. Rozpoczęcie kolędy od g. 16.00, a w sobotę od g. 15.00. W poniedziałek, 17 stycznia kapłani odwiedza rodziny mieszkające przy ul. Wróblewskiego numery nieparzyste; we wtorek – ul. Wróblewskiego numery parzyste, w środę – ul. Kresowa, Korczaka, Głowackiego, Kasprowicza Chodkiewicza, Sadowa, Łokietka, Bursztynowa i Krzywa; w czwartek ul. Okulickiego, w piątek – ul. 1 Maja i 26 Kwietnia, w sobotę – ul. Roweckiego nieparzyste i parzyste numery 2-6D.

7. Cały plan kolędy umieszczony jest na parafialnej stronie internetowej oraz umieszczony jest w gablotkach przed kościołem.

8. Przez czas kolędy w parafii wieczorną Mszę św. będzie odprawiał tylko jeden ksiądz. Również możliwość skorzystania ze spowiedzi tylko przed Mszą św.

9. Ze względu na prace w kościele związane z ogrzewaniem kościoła Msze św. odprawiane będą w najbliższym tygodniu w Kaplicy Miłosierdzia Bożego z wyjątkiem środy o g. 18.00, bo jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

10. Dnia 29 stycznia 2011 r. o g. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Szczecinie J.E. Ksiądz Arcybiskup Metropolita udzieli święceń kapłańskim, które otrzyma również diakon Karol Łabenda, skierowany do naszej parafii na praktykę duszpasterską i być może zostanie wikariuszem naszej parafii. Mszę św. prymicyjną ks. Karol Łabenda odprawi w naszym kościele o g. 11.00 w niedzielę, 6 lutego br. Serdecznie zapraszamy do udziału w święceniach kapłańskich jak również we Mszy św. prymicyjnej.

11. Pomniejszona kopia najstarszego zachowanego na Pomorzu Zachodnim trzynastowiecznego krzyża, została dotknięta do oryginału znajdującego się w Muzeum Narodowym w Szczecinie i poświęcona przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę Andrzeja Dzięgę i wraz z relikwiami Krzyża Świętego wędruje po kościołach naszej Archidiecezji, aby przeżywać tygodniowe Misje u stóp Krzyża. W naszym dekanacie rozpoczną się Misje u stóp Krzyża w I piątek lutego, tj. 4 lutego br. od naszej parafii. W tym czasie trwania na modlitwie i zadumania pod krzyżem, Ksiądz Arcybiskup poświęci nowa Drogę Krzyżową, która powstaje w naszym kościele, abyśmy w ten sposób przygotowali się na przeżywanie Wielkiego Postu i następnie beatyfikacji Sługi Bożego Papieża Jana Pawła II, która odbędzie się 1 maja br., aby krzyż dla nas wszystkich był na nowo odkryty, jak nieustannie odkrywał krzyż w swoim życiu Jan Paweł II.

12. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie składane ofiary.

13. Życzymy dobrego tygodnia i z serca błogosławimy.ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 16 stycznia 2011 r.