Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Roku


1. W kiosku parafialnym w ciągłej sprzedaży jest prasa katolicka. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

2. Trwa wizyta duszpasterska. Rozpoczęcie kolędy od g. 16.00, a w sobotę od g. 15.00. W poniedziałek, 24 stycznia kapłani odwiedzą rodziny mieszkające przy ul. Roweckiego numery od 8-54; we wtorek – ul. Roweckiego numery 56-84 oraz ul. Armii Krajowej, w środę, 26 stycznia – ul. Przyjaźni i zakończenie kolędy według planu. Rodziny, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, mogą ustalić dzień i godzinę kolędy w najbliższym dowolnym czasie.

3. Bardzo serdecznie dziękujemy za przeżywanie kolędy z głęboką wiarą, że w osobie kapłana odwiedzającego dom czy mieszkanie, przychodzi sam Chrystus ze swym błogosławieństwem. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary, które według ustaleń Kurii Metropolitalnej dzielone są na trzy części. Jedna część ma być przekazana na potrzeby Archidiecezji, druga część na potrzeby parafii i trzecia część do podziału na ilość księży pracujących w parafii.

4. Do środy włącznie, tj. do końca kolędy, w parafii wieczorną Mszę św. będzie odprawiał tylko jeden ksiądz. Również możliwość skorzystania ze spowiedzi tylko przed Mszą św.

5. Ze względu na prace w kościele związane z ogrzewaniem kościoła Msze św. odprawiane będą w najbliższym tygodniu w Kaplicy Miłosierdzia Bożego z wyjątkiem środy o g. 18.00, bo jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. Dnia 29 stycznia 2011 r. o g. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Szczecinie J.E. Ksiądz Arcybiskup Metropolita udzieli święceń kapłańskim, które otrzyma również diakon Karol Łabenda, skierowany do naszej parafii na praktykę duszpasterską i być może, że zostanie wikariuszem naszej parafii. Mszę św. prymicyjną ks. Karol Łabenda odprawi w naszym kościele o g. 11.00 w niedzielę 6 lutego br. Serdecznie zapraszamy do udziału w święceniach kapłańskich jak również we Mszy św. prymicyjnej.

7. Pomniejszona kopia najstarszego zachowanego na Pomorzu Zachodnim trzynastowiecznego krzyża, została dotknięta do oryginału znajdującego się w Muzeum Narodowym w Szczecinie i poświęcona przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę Andrzeja Dzięgę i wraz z relikwiami Krzyża Świętego wędruje po kościołach naszej Archidiecezji, aby przeżywać tygodniowe Misje u stóp Krzyża. W naszym dekanacie rozpoczną się Misje u stóp Krzyża w I piątek lutego, tj. 4 lutego br., od naszej parafii. W tym czasie trwania na modlitwie i zadumania pod krzyżem, Ksiądz Arcybiskup poświęci nowa Drogę Krzyżową, która powstaje w naszym kościele, abyśmy w ten sposób przygotowali się na przeżywanie Wielkiego Postu i następnie beatyfikacji Sługi Bożego Papieża Jana Pawła II, aby krzyż dla nas wszystkich był na nowo odkryty, jak nieustannie odkrywał krzyż w swoim życiu Jan Paweł II.

8. Spotkanie z pielgrzymami, którzy jadą do Rzymu w kwietniu na rocznicę śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II, będzie w najbliższy piątek, 28 stycznia br., o g. 18.30 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie składane ofiary.

10. Życzymy dobrego tygodnia i z serca błogosławimy.


ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 23 stycznia 2011 r.