Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Roku


1. Od naszej parafii rozpoczęły się Misje u stóp Krzyża, które każda parafia naszej Archidiecezji będzie przeżywać do roku 2024. Program jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii, znajduje się na stoliku przy wyjściu z kościoła, jak również w gablotkach przed kościołem. Ksiądz Arcybiskup poświęcił na rozpoczęcie tych Misji stacje Drogi Krzyżowej w naszym kościele, które będą pamiątką tych wydarzeń. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym mogło powstać to dzieło.

2. We wtorek o g. 20.00 pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej przy stacjach, które poświęcił Ksiądz Arcybiskup i potwierdził specjalnym dokumentem. Na to nabożeństwo niech będą przyniesione krzyże, które mamy w swoich domach. Jeżeli nie ma w domu krzyża, lub chcemy odnowić miejsce krzyża w domu, można kupić nowy. Krzyże są również w kiosku parafialnym. Po każdym nabożeństwie, za wyjątkiem niedzieli, jest udzielane indywidualne błogosławieństwo relikwiami Krzyża św. Domowe krzyże będą również poświęcone tymi relikwiami. Można również przynosić krzyże i inne przedmioty kultu, jak również zdjęcia swoich najbliższych, których chcemy zawierzyć Bogu, przez wszystkie dni, aby podać do błogosławieństwa po każdej Mszy św., Koronce do Bożego Miłosierdzia i Apelu maryjnym.

3. W czwartek Msza św. o północy podkreślająca konanie Jezusa w Ogrójcu z wyrzutem swoim uczniom „…jednej nocy nie mogliście czuwać ze Mną? Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe”(Mt 40-41).

4. W piątek o g. 11.00 Msza św. z udziałem ludzi chorych ze specjalnym błogosławieństwem relikwiami Krzyża św. W tym dniu przypada Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich Chorych, którzy mogą być w kościele na tę Mszę św. Postarajmy się pomóc krewnym, czy sąsiadom do udziału w tej liturgii.

5. W piątek, 11 lutego br., o g. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończenie Misji u stóp krzyża w naszej parafii i o g. 16.00 przekazanie Krzyża i relikwii do parafii Tanowo.

6. W następną niedzielę, 13 lutego o g. 20.30 Msza św. w intencji Ojczyzny, jak każdego 13 dnia miesiąca.

7. W przyszłym tygodniu od 14-18 lutego w Kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 19.00 odbywać się będą nauki przedślubne.

8. W dniach od 1 do 12 sierpnia br. organizujemy pielgrzymkę do Francji. W programie pielgrzymki: Paryż, Mont Saint Michael, Lourdes, Carcassonne, Avignon, La Salette. Koszt 2720 zł. W tym przejazd komfortowym autokarem, noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary na organy w naszym kościele oraz za wszystkie inne składane ofiary.

10. Życzymy dobrego tygodnia i z serca błogosławimy.ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 6 lutego 2011 r.