Ogłoszenia duszpasterskie - VIII Niedziela Zwykła


1. Przygotowanie osób dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpocznie się w czwartek, 3 marca, o g. 19.00 w biurze parafialnym.

2. W tym tygodniu odwiedziny chorych z racji pierwszych dni nowego miesiąca według czasu ustalonego z księdzem odwiedzającym chorych.

3. W najbliższy piątek spowiedź dla dzieci i osób praktykujących I piątki miesiąca, od g. 16.30. W najbliższy piątek, 4 marca, jest w naszej parafii odpust parafialny z racji przypadającego w tym dniu święta św. Kazimierza Królewicza, Patrona naszego kościoła i parafii. Uroczysta suma odpustowa, z udziałem zaproszonych gości, odprawiona zostanie o g. 18.00. Nie będzie Mszy św. dla dzieci o g. 17.00. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. o g. 18.00. Mszy św. odpustowej przewodniczył będzie pochodzący z naszej parafii ks. Krzysztof Jarzynka. Uroczystość odpustowa przypada w piątek, ale na terenie naszej parafii, z racji tej uroczystości, nie obowiązuje post piątkowy.

4. Miejski Ośrodek Kultury w Policach oraz Stowarzyszenie Wspólnota Polska, z racji przypadających "Kaziuków”, zaprasza w niedzielę, 6 marca, na g. 17.00, na koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Karolinka” z Białorusi. Koncertowi towarzyszyć będzie tradycyjny kaziukowy kiermasz. Bilety do nabycia Miejskim Ośrodku Kultury.

5. Od 28 lutego, w poniedziałki i czwartki o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego odbywać się będą katechezy dla dorosłych i młodzieży prowadzone przez wspólnoty będące na Drodze Neokatechumenalnej. Zapraszamy do udziału w tych katechezach.

6. Pielgrzymka na beatyfikację Jana Pawła II do Rzymu organizowana jest przez Katedralne Biuro Pielgrzymkowe „Santiago” istniejące przy katedrze w Szczecinie. Informacje w biurze pielgrzymkowym przy ul. Św. Jakuba 1, umieszczone są tez na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablotkach przy wyjściu z kościoła. 

7. W dniach od 1 do 12 sierpnia br. organizujemy pielgrzymkę do Francji. W programie pielgrzymki: Paryż, Mont Saint Michael, Lourdes, Carcassonne, Avignon, La Salette. Koszt 2720 zł. W tym przejazd komfortowym autokarem, noclegi, wyżywienie, ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja.

8. Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajduje się kolejny numer czasopisma parafialnego "Świadomi Chrystusa”. Jak zwykle jest to bezpłatne czasopismo. Kto chciałby pomóc w kosztach wydania, to swój dar może wrzucić do skarbony znajdującej się przy drzwiach kościoła.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary na organy w naszym kościele oraz za wszystkie składane ofiary.

10. Życzymy dobrego tygodnia i z serca błogosławimy.


ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 27 lutego 2011 r.