Ogłoszenia duszpasterskie - IX Niedziela Zwykła1. Przygotowanie osób dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania w czwartek o g. 19.00 w biurze parafialnym.

2. Miejski Ośrodek Kultury w Policach oraz Stowarzyszenie Wspólnota Polska, z racji przypadających "Kaziuków", zaprasza w niedzielę, 6 marca, na g. 17.00, na koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Karolinka” z Białorusi. Koncertowi towarzyszyć będzie tradycyjny kaziukowy kiermasz. Bilety do nabycia Miejskim Ośrodku Kultury.

3. W poniedziałki i czwartki o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego odbywać się będą katechezy dla dorosłych i młodzieży prowadzone przez wspólnoty będące na Drodze Neokatechumenalnej. Zapraszamy do udziału w tych katechezach.

4. Oaza młodzieżowa zaprasza na spotkania modlitewne w piątki o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

5. W tym tygodniu rozpoczęcie Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msza św. o g. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. W Piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o g. 17.00, dla wszystkich po Mszy św. wieczornej i dla młodzieży o g. 19.30.

6. W piątek, w dniu odpustu parafialnego, w kaplicy Miłosierdzia Bożego, wobec modlących się tam osób, czworo młodych ludzi, 3 dziewczyny i jeden chłopiec w wieku gimnazjalnym,  niewybrednym zachowaniem obrażali Najświętszy Sakrament, wyzywali modlących się, a ostatecznie wzięli krzyż z ołtarza i uderzając o ścianę połamali krzyż. Potrzeba jest dokonać ekspiacji, dlatego zapraszamy wszystkich do modlitwy wynagradzającej Panu Jezusowi za zniewagi, jak również zapraszamy do modlitwy o nawrócenie się tych młodych ludzi. W najbliższy piątek odprawiane nabożeństwa Drogi Krzyżowej będziemy ofiarowali w tych intencjach. 

7. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 17.00 nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

8. W przyszłą niedzielę, z racji 13. dnia miesiąca, o g. 20.30, zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, zakończona Apelem Maryjnym w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.

9. W dniu 19 marca br., w uroczystość św. Józefa, będzie miała miejsce pierwsza pielgrzymka mężczyzn do kościoła pw. św. Józefa w Szczecinie na Pomorzanach. O g. 12.00 zostanie odprawiona Msza św., na którą są zaproszeni wszyscy mężczyźni. 

10. Pielgrzymka na beatyfikację Jana Pawła II do Rzymu organizowana jest przez Katedralne Biuro Pielgrzymkowe „Santiago” istniejące przy katedrze w Szczecinie. Informacje w biurze pielgrzymkowym przy ul. Św. Jakuba 1, Informacje umieszczone są też na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablotkach przy wyjściu z kościoła. 

11. Spotkanie z pielgrzymami do Rzymu na rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II, we wtorek, 9 marca, o g. 18.30 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

12. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary na organy w naszym kościele oraz za wszystkie składane ofiary.

13. Życzymy dobrego tygodnia i z serca błogosławimy.

ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 6 marca 2011 r.