Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Wielkiego Postu

 

1. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o g. 17.00, dla wszystkich po Mszy św. wieczornej i dla młodzieży o g. 19.30.

2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 17.00 nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. W tym tygodniu w godzinach przedpołudniowych będą rekolekcje szkolne dla szkół podstawowych w poniedziałek, wtorek i środę oraz dla gimnazjum w środę, czwartek i piątek. Program spotkań rekolekcyjnych dla poszczególnych klas wywieszony jest w gablotkach przed kościołem.

4. W Wielkim Poście, od poniedziałku do piątku o g. 5.30 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego, I wspólnota neokatechumenalna prowadzi modlitwę brewiarzową. Modlitwa poprzez śpiewanie psalmów oraz rozważania trwa ok. jednej godziny, tj. do g. 6.30. Zapraszamy wszystkich, chcących wziąć udział w tej modlitwie.

5. Przez okres Wielkiego Postu, w kaplicy Miłosierdzia Bożego, w poniedziałki, czwartki i piątki o g. 19.00 głoszone są katechezy. Serdecznie zapraszamy do udziału w katechezach.

6. Dnia 24 marca 2011 roku minie 90. rocznica urodzin Sługi Bożego Księdza Franciszka Blachnickiego, charyzmatycznego duszpasterza i naukowca, założyciela wielu dzieł mających na celu odnowę Kościoła, między innymi „Ruch-Światło-Życie”. Tego dnia, 24 marca, wspólnota Ruchu Światło-Życie naszej parafii chce uczcić pamięć Założyciela czuwaniem modlitewnym w Kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 20.30 zakończone Apelem Jasnogórskim o g. 21.00.

7. W dniu 25 marca jest Uroczystość Zwiastowania NMP. Msze św. w porządku tygodniowym tj. 7.00, 9.00 i 18.00. Zachęcamy do udziału we Mszy św. w tym dniu.

8. Dnia 26.03. (sobota) o g. 18.00 z naszej parafii organizowany jest wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Seminarium Duchownego w Szczecinie. Pasja została przygotowana przez kleryków Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. W programie wyjazdu oprócz uczestnictwa w przedstawieniu jest również zwiedzanie Seminarium. Koszt wyjazdu 15 zł.

9. Dnia 9.04. (sobota) jest również wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej. Pasja jest odgrywana w plenerze zaraz po Mszy św. o godz. 14.00, w której pielgrzymi również uczestniczą. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy na wyjazdy w zakrystii. Informacje u ks. Łukasza.

10. Mając na uwadze tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi i tsunami w Japonii, Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, na prośbę Konferencji Episkopatu Polski, w imię solidarności międzyludzkiej, prosi o modlitwę oraz o przeprowadzenie w parafiach zbiórki do puszek w niedzielę, 27 marca 2011 r., na rzecz ofiar tego kataklizmu.  

11. Pielgrzymka na beatyfikację Jana Pawła II do Rzymu organizowana jest przez Katedralne Biuro Pielgrzymkowe „Santiago” istniejące przy katedrze w Szczecinie. Informacje w biurze pielgrzymkowym w Szczecinie przy ul. św. Jakuba 1. Informacje umieszczone są też na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablotkach przy wyjściu z kościoła. 

12. W II Niedzielę Wielkiego Postu, we wszystkich kościołach w Polsce, dokonywana jest zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc pracującym misjonarzom polskim w 96 krajach świata.

13. Jałmużna postna, jak to bywa już od kilku lat, niech będzie naszym darem na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego. Każda parafia zobowiązana jest do zapłaty na rzecz Seminarium wskazanej kwoty w skali roku. Nasza parafia ma do zapłaty 25 tysięcy złotych. Koperty na ten cel znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła oraz przy kiosku parafialnym. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

14. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary na organy w naszym kościele oraz za wszystkie składane ofiary.

15. Życzymy dobrego tygodnia i z serca błogosławimy.ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 20 marca 2011 r.