Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Wielkiego Postu


1. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o g. 17.00, dla wszystkich po Mszy św. wieczornej i dla młodzieży o g. 19.30.

2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 17.00 nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. Dnia 9.04. (sobota) jest wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej. Pasja jest odgrywana w plenerze zaraz po Mszy św. o godz. 14.00, w której pielgrzymi również uczestniczą. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy na wyjazdy w zakrystii. Informacje u ks. Łukasza.

4. W przyszłą niedzielę, 10 kwietnia, w rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiej, o g. 11.00, zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ofiar tej katastrofy, z udziałem Władz Miasta i Powiatu wraz z pocztami sztandarowymi. Na zakończenie Mszy św. zostanie odsłonięte i poświęcone w naszym kościele epitafium wspominające ofiary tej tragedii narodowej.

5. W przyszłą niedzielę przypada I rocznica święceń kapłańskich, naszego wikariusza, ks. Łukasza Kazimierczaka, który odprawi w dziękczynieniu za kapłaństwo Mszę św. koncelebrowaną św. o g. 11.00.

 

6. Panów, którzy kiedyś byli ministrantami lub lektorami, zapraszamy na spotkanie o g. 18.30 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego jutro, tj w poniedziałek 4.04. 

7. Jałmużna postna, jak to bywa już od kilku lat, niech będzie naszym darem na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego. Każda parafia zobowiązana jest do zapłaty na rzecz Seminarium wskazanej kwoty w skali roku. Nasza parafia ma do zapłaty 25 tysięcy złotych. Koperty na ten cel znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła oraz przy kiosku parafialnym. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

8. Jak zawsze przed świętami Caritas sprzedaje świece i baranki na stół wielkanocny. Caritas również dokonuje zbiórki żywności trwałej do przygotowania na święta paczek dla ubogich.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary na organy w naszym kościele oraz za wszystkie składane ofiary.

10. Życzymy dobrego tygodnia i z serca błogosławimy.
ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 3 kwietnia 2011 r.