Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Palmowa 2011


1. Rekolekcje szkolne dla młodzieży będą w godzinach przedpołudniowych w najbliższy poniedziałek, wtorek i środę.

2. Panów, którzy kiedyś byli ministrantami lub lektorami, zapraszamy na spotkanie o g. 18.30 w salce ministranckiej jutro, tj w poniedziałek 18.04.

3. Przed rozpoczęciem Wielkiego Postu parafia przeżywała Misje u stóp Krzyża, które zastępują rekolekcje wielkopostne, dlatego pamiętajmy o spowiedzi wielkanocnej. Możliwość korzystania ze spowiedzi w poniedziałek, wtorek i środę podczas każdej Mszy św. i dodatkowo wieczorem od g. 17.30 do 19.00.

4. W Wielki Czwartek przed południem o g. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Szczecinie Ksiądz Arcybiskup wraz z wszystkimi kapłanami odprawia Mszę św. podczas, której kapłani odnawiają przyrzeczenia kapłańskie i poświęca się olej krzyżma do chrztu i bierzmowania oraz olej do namaszczania chorych. Podczas tej Mszy św. będzie również promocja nowych lektorów z całej archidiecezji. Również chłopcy z naszej parafii będą ustanawiani lektorami. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. W naszym kościele w Wielki Czwartek od g. 17.00 do 18.00 możliwość korzystania ze spowiedzi św. Msza św. Wieczerzy Pańskiej, która jest pamiątką ustanowienia Najświętszego Sakramentu i kapłaństwa odprawiona zostanie o g. 18.00. Po zakończeniu Mszy św. i przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, kapłani z racji swojego święta udadzą się na wspólną kolację. Od g. 20.30 będzie wznowiony dyżur w konfesjonale do 22.00.

5. W Wielki Piątek od g. 8.00 przez cały dzień Adoracja Pana Jezusa i możliwość korzystania ze spowiedzi św. z przerwą na Liturgię Wielkiego Piątku o g. 18.00. W Godzinie Miłosierdzia tj. o g. 15.00 odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego i po Koronce Droga Krzyżowa. Adoracja Najświętszego Sakramentu przez całą noc z piątku na sobotę według podanego planu, który dla przypomnienia jest wydrukowany na ulotkach. Ulotki znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła. Przez całą noc, podczas Adoracji będzie możliwość korzystania ze spowiedzi.

6. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów, co pół godziny od g. 10.00 do godziny 15.00. Przez cały dzień w Wielką Sobotę możliwość korzystania ze spowiedzi św. do g. 20.00 tj. do czasu rozpoczęcia Liturgii Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego. Poświęcenie pokarmów pod krzyżem w Trzeszczynie o g. 11.00 i w Siedlicach o g. 11.30. Zbierana taca podczas poświęcenia pokarmów jest przeznaczona na budowę organów.

7. Rezurekcja o g. 6.00 rano. W I dzień świąt nie będzie Mszy św. o g. 7.00. Pozostałe godziny odprawiania Mszy św. według porządku niedzielnego. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.

8. W Wielką Sobotę przypada dzień Imienin ks. Wojciecha, a w Poniedziałek Wielkanocny dzień Imienin ks. Marka. Ze względu na charakter tych dni Solenizanci odprawią Mszę św. w własnych intencjach podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po świętach, 27 kwietnia, o g. 18.00. Na zakończenie Mszy św. będzie możliwość złożenia życzeń Imieninowych Księżom Solenizantom.

9. Jak zawsze przed świętami, Caritas sprzedaje świece i baranki na stół wielkanocny. Caritas również dokonuje zbiórki żywności trwałej do przygotowania na święta paczek dla ubogich.

10. Dzieci ze scholi i Eucharystycznego Ruchu Młodych dzisiaj prowadzą kiermasz wielkanocny. Dochód z kiermaszu chcą przeznaczyć na zorganizowane wyjazdy wakacyjne tych dzieci.

11. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary na organy w naszym kościele oraz za wszystkie składane ofiary.

12. Życzymy dobrego tygodnia i z serca błogosławimy.


ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 17 kwietnia 2011 r.