Ogłoszenia duszpasterskie - Wielkanoc 2011


1. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Arturowi za piękne dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.

3. W Wielką Sobotę przypadał dzień Imienin ks. Wojciecha, a w Poniedziałek Wielkanocny jest dzień Imienin ks. Marka. Ze względu na charakter tych dni, Solenizanci odprawią Mszę św. w własnych intencjach podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w najbliższą środę, 27 kwietnia o g. 18.00. Na zakończenie Mszy św. będzie możliwość złożenia życzeń Imieninowych Księżom Solenizantom.

4. Spotkanie organizacyjne dla kandydatów ze szkół gimnazjalnych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się 27.04., tj. w środę, po Mszy św. wieczornej w kościele.

5. W niedzielę, 1 maja, o g. 10.00 na Watykanie jest Uroczystość Beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Msze św. w naszym kościele według ustalonego porządku. Przy pomniku Papieża w naszym mieście będzie transmisja Mszy św. Beatyfikacyjnej z Watykanu. Oglądanie transmisji nie zwalnia nas jednak z obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Od g. 12.30 do 19.00 na telebimie przy pomniku będzie pokazywany film „Policzanie i Jan Paweł II” zrealizowany przez TVP Oddział w Szczecinie na przemian z emisją koncertu - Symfonia o Maryi „La Espada” Francisco Arguello Kiko, wykonany w sali zbudowanej nad Jeziorem Galilejskim na miejscu, gdzie Jan Paweł II odprawiał Mszę św. podczas pielgrzymki do Ziemi Świętej.

6. Od dnia 1 maja 2011 pomnik Jana Pawła II staje się figurą Błogosławionego Jana Pawła II - zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne za Beatyfikację. Z racji, że Błogosławiony Jan Paweł II to wielki czciciel Matki Bożej, dlatego pierwsze nabożeństwo majowe odprawione zostanie przy figurze Błogosławionego Papieża Jana Pawła II. Po nabożeństwie ok. g. 19.45 na tym samym miejscu, odbędzie się koncert „Pontyfikat miłości” wraz z pokazem multimedialnym w wykonaniu aktorów i wokalistów z Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego z Gdyni.

7. Dzień 1 maja tego roku to również święto Miłosierdzia Bożego. Jak każdego roku zostaie odprawiona Msza św. o g. 15.00 rozpoczynająca się Koronką do Miłosierdzia Bożego i zakończona aktem zawierzenia Miłosierdziu Bożemu parafii jak to miało miejsce pierwszy raz jeszcze przy budowanym kościele w 1995 roku. Nie będzie w tym dniu Mszy św. tylko dla dzieci przedszkolnych, ale będzie to centralna Msza św. Znakiem osobistego zawierzenia będą składane przez cały dzień czerwone goździki w pustym Grobie Pana Jezusa. Fundusz pozyskany ze sprzedaży kwiatów w tym roku przeznaczony jest na budowę organów w naszym kościele.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary na organy w naszym kościele oraz za wszystkie składane ofiary.

9. Na stolikach znajduje się świąteczny numer czasopisma parafialnego „Świadomi Chrystusa”. Życzymy miłej lektury.

10. Niech Zmartwychwstały Chrystus odnowi dusze wszystkich, a odnowieni i napełnieni pokojem z błogosławieństwem naszego Zbawiciela wnosili wszędzie radość i miłość, szczególnie w Rodzinach.

11. Życzymy dobrego tygodnia i z serca błogosławimy.

 

ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 24 kwietnia 2011 r.