Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Miłosierdzia Bożego 2011


1. Dzisiaj, 1 maja, o g. 10.00 na Watykanie jest Uroczystość Beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Msze św. w naszym kościele według ustalonego porządku. Przy pomniku Papieża w naszym mieście będzie transmisja Mszy św. Beatyfikacyjnej z Watykanu. Oglądanie transmisji nie zwalnia nas z obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Od g. 12.30 do 19.00 będzie pokazywany film „Policzanie i Jan Paweł II” zrealizowany przez TVP Oddział w Szczecinie na przemian z emisją koncertu - Symfonia o Maryi „La Espada” Francisco Arguello Kiko. Został on wykonany w sali zbudowanej nad Jeziorem Galilejskim na miejscu, gdzie Jan Paweł II odprawiał Mszę św. podczas pielgrzymki do Ziemi Świętej.

2. Od dnia 1 maja 2011 pomnik Jana Pawła II staje się figurą Błogosławionego Jana Pawła II, przy której wszystkich zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne za Beatyfikację. Z racji, że Błogosławiony Jan Paweł II to wielki czciciel Matki Bożej, dlatego pierwsze nabożeństwo majowe odprawione zostanie przy figurze Błogosławionego Papieża Jana Pawła II. Po nabożeństwie ok. g. 19.45 na tym samym miejscu, odbędzie się koncert „Pontyfikat miłości” wraz z pokazem multimedialnym w wykonaniu aktorów i wokalistów z Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego z Gdyni.

3. Dzień 1 maja tego roku to święto Miłosierdzia Bożego. Jak każdego roku Msza św. o g. 15.00 rozpoczynająca się Koronka do Miłosierdzia Bożego i zakończona aktem zawierzenia Miłosierdziu Bożemu parafii . Nie będzie w tym dniu Mszy św. tylko dla dzieci przedszkolnych o g. 15.15, ale centralna Msza św. w święto Miłosierdzia Bożego. Znakiem osobistego zawierzenia będą składane przez cały dzień czerwone goździki w pustym Grobie Pana Jezusa. Fundusz pozyskany ze sprzedaży kwiatów w tym roku przeznaczony jest na budowę organów w naszym kościele.

4. Nabożeństwo majowe w kościele od 2 maja po Mszy św. wieczornej z wyjątkiem niedzieli 8 i 22 maja, kiedy będzie I Komunia św. W tych dniach ze względu na nabożeństwo majowe wraz z dziećmi, które przystąpią do I Komunii św., zostanie odprawione o g. 17.00.

5. W dniu 3 maja, we wtorek, jest Uroczystość NMP Królowej Polski. Jest to również święto narodowe Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym dniu Msza św. jak w tygodniu tj. o g. 7.00, 9.00, następnie uroczysta Msza św. z udziałem pocztów sztandarowych w intencji Ojczyzny o g. 11.00 oraz wieczorna Msza św. o g. 18.00.

6. W dniu 3 maja od g. 10.00 wyruszy autokarowa pielgrzymka do Siekierek. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

7. Spotkanie z pielgrzymami do Francji z planowaną pielgrzymką w sierpniu, odbędzie się w Kaplicy Miłosierdzia Bożego po Mszy św. wieczornej w dniu 4 maja br.

8. W czwartek, 5 maja, od g. 17.00 spowiedź młodzieży przystępującej do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz ich świadków.

9. W piątek, 6 maja, o g. 17.00 w naszej parafii bierzmowanie młodzieży trzecich klas gimnazjum.

10. W sobotę o g. 11.00 w Sanktuarium Maryjnym na Osiedlu Słonecznym w Szczecinie nasza parafia ma parafialny czas modlitewnego spotkania. Będzie to godzina modlitwy różańcowej i następnie o g. 12.00 Msza św. Będzie to nasze dziękczynienie u stóp Figury Matki Bożej Fatimskiej, Koronowanej przez Papieża Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie, za Beatyfikację Papieża Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tej modlitwie. Będzie to również możliwość do utworzenia szerszego kręgu modlitwy w Żywym Różańcu, szczególnie wśród mężczyzn, młodzieży i dzieci.

11. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary na organy w naszym kościele.

12. Życzymy dobrego tygodnia i z serca błogosławimy.

 

ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 1 maja 2011 r.