Ogłoszenia duszpasterskie - VI Niedziela Wielkanocna


1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego w czwartek podczas Mszy św. o g. 18.00. Z racji I piątku spowiedź od g. 16.30 i następnie o g. 17.00 Msza św. dla dzieci. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00.

2. Odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną w pierwszy czwartek, piątek i sobotę w godzinach ustalonych z księdzem odwiedzającym.

3. W sobotę o g. 9.00 Msza św. „Przebłagalna za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników”. Pamiętajmy o tej Mszy św. tym bardziej, że uczestniczymy w Wielkiej Nowennie Fatimskiej. Przypominamy, że w naszym kościele, codziennie, od g. 17.30 odmawiany jest różaniec, wypełniając prośbę Matki Bożej z objawień fatimskich.

4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W tym dniu, zgodnie z ustaleniami Konferencji Episkopatu Polski, bo jest to pierwsza niedziela czerwca, w całej Polsce przeżywamy Dzień Wdzięczności i na zakończenie każdej Mszy św. będzie dokonywana zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

5. Nauki przedślubne w dniach od 6 do 10 czerwca 2011 o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

6. W niedzielę, 12 czerwca br., od g. 14.00 przy naszym kościele odbędzie się festyn rodzinny. Zapraszamy wszystkich do udziału w festynie. 

7. Pamiątki z bierzmowania są do odebrania w zakrystii lub bezpośrednio u księdza Łukasza.

8. Kolejny numer czasopisma parafialnego „Świadomi Chrystusa” znajduje się na stolikach przy wyjściu z kościoła. Jak zwykle numer jest bezpłatny. Kto chciałby pomóc w kosztach wydania swój dar może złożyć do skarbony znajdującej się przy drzwiach.

9. W dniach od 20 do 24 września organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy w ramach Archidiecezjalnej Pielgrzymki na Jasną Górę. Na trasie pielgrzymki jest w programie odwiedzenie następujących miejscowości: Pniewy (Dom Sióstr Urszulanek), Gniezno, Licheń, Trzebnica, Wrocław (Panorama Racławicka). Koszt pielgrzymki 540 złotych, w tym: przejazd komfortowym autokarem, noclegi, bilet na Panoramę Racławicką i ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja. 

10. Dzisiaj przed kościołem jest stoisko z płytami z niezwykłą muzyką naszych lokalnych artystów Roberta Stankiewicza i Krzysztofa Baranowskiego i tomikami poezji i prozy poetyckiej, które cechują zamyślenia nad Bogiem ukrytym w każdej chwili naszego życia. Zachęcamy do zainteresowania się tymi ofertami.

11. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary na organy w naszym kościele.

12. Życzymy dobrego tygodnia i z serca błogosławimy.
ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 29 maja 2011 r.