Ogłoszenia duszpasterskie - Wniebowstąpienie Pańskie 2011


1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W tym dniu, zgodnie z ustaleniami Konferencji Episkopatu Polski, bo jest to pierwsza niedziela czerwca, w całej Polsce przeżywamy Dzień Wdzięczności i na zakończenie każdej Mszy św. będzie dokonywana zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po zakończeniu Mszy św. o g. 18.00 oraz w tym tygodniu podczas Mszy św. i nabożeństwa Nowenna do Ducha Świętego.

3. Nauki przedślubne w dniach od 6 do 10 czerwca 2011 o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

4. W sobotę, 11 czerwca, jak słyszeliśmy z odczytanego Słowa Arcybiskupa Metropolity Szczeciński-Kamieńskiego, odbywać się będzie w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie, Archidiecezjalne Dziękczynienie za Beatyfikację Jana Pawła II i 24. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Szczecinie. Uroczysta Msza św. o g. 12.00 poprzedzona modlitwą już od g. 10.30. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w tym Dziękczynieniu. Dojazd środkami komunikacji miejskiej lub własnymi środkami transportu.

5. Na terenie naszej parafii, w dawnej Oazie Franciszkańskiej przy ul. Fabrycznej o g. 15.00 będzie odprawiona Msza św. i poświęcenie nowego krzyża na placu.

6. Wieczorem w sobotę, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, w naszym kościele parafialnym, o g. 19.00 odprawiona zostanie Msza św. z Wigilii Zesłania Ducha Świętego i podczas tej liturgii odbędzie się obrzęd odnowienia i ożywienia darów Ducha Świętego otrzymanych w sakramencie bierzmowania. Na tę Mszę św. szczególnie zapraszamy młodzież, która w ciągu ostatnich 5 lat przyjęła sakrament bierzmowania, jak również wszystkich, którzy otrzymali sakrament bierzmowania.

7. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w każdej parafii naszej Archidiecezji odbywać się będzie parafialne dziękczynienie za dar beatyfikacji Jana Pawła II. W naszej parafii dziękczynienie z odśpiewanym hymnem „Ciebie Boga wysławiamy…” będzie podczas każdej Mszy św., natomiast centralna Msza św. Dziękczynna będzie odprawiona o g. 11.00, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

8. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pielgrzymów będących w Rzymie w kwietniu tego roku. Na zakończenie Mszy św. poświęcenie ornatu w kolorze różowym, daru pielgrzymów dla naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie z pielgrzymami w kawiarence parafialnej.

9. W niedzielę, 12 czerwca br., od g. 14.30 przy naszym kościele odbędzie się festyn parafialny pod hasłem „Niech zagrają nam organy”. Środki pozyskane na festynie będą przeznaczone na budowę organów w naszym kościele. Punktem centralnym festynu będzie występ na scenie na placu przy naszym kościele wokalisty „Mate.O” z zespołem. Zapraszamy wszystkich do udziału w festynie. Ulotki informujące o tym wydarzeniu ministranci będą rozdawać przy wyjściu z kościoła.

10. 12 czerwca  o godzinie 16.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji motocyklistów z poświęceniem motocykli i uroczystym rozpoczęciem sezonu, tym samym motocykliści zaznaczą swój szczególny udział w festynie. 

11. Pamiątki z bierzmowania są do odebrania w zakrystii lub bezpośrednio u księdza Łukasza.

12. Po dłuższej przerwie ze względu na chorobę pana Jerzego Leszczyńskiego dyrygenta chóru „Maria Cantat”, w najbliższy piątek, 10.06 br. o g. 18.00 będzie próba chóru. Przy tej okazji p. Jerzy bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pamiętali w modlitwie o nim podczas jego choroby. 

13. W dniach od 20 do 24 września organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy w ramach Archidiecezjalnej Pielgrzymki na Jasną Górę. Na trasie pielgrzymki jest w programie odwiedzenie następujących miejscowości: Pniewy (Dom Sióstr Urszulanek), Gniezno, Licheń, Trzebnica, Wrocław (Panorama Racławicka). Koszt pielgrzymki 540 złotych, w tym przejazd komfortowym autokarem, noclegi, bilet na Panoramę Racławicką i ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja. 

14. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary na organy w naszym kościele.

15. Życzymy dobrego tygodnia i z serca błogosławimy.


ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 5 czerwca 2011 r.