Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 2011


1. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w każdej parafii naszej Archidiecezji odbywa się parafialne dziękczynienie za dar beatyfikacji Jana Pawła II. W naszej parafii dziękczynienie z odśpiewanym hymnem „Ciebie Boga wysławiamy…” będzie podczas każdej Mszy św., natomiast centralna Msza św. Dziękczynna będzie odprawiona o g. 11.00, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

2. Również dzisiaj podczas Mszy św. o g. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pielgrzymów będących w Rzymie w kwietniu tego roku. Na zakończenie Mszy św. poświęcenie ornatu w kolorze różowym, daru pielgrzymów dla naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie z pielgrzymami w kawiarence parafialnej.

3. Dzisiaj od g. 14.30 przy naszym kościele odbędzie się festyn parafialny pod hasłem „Niech zagrają nam organy”. Środki pozyskane na festynie będą przeznaczone na budowę organów w naszym kościele. Punktem centralnym festynu będzie występ na scenie na placu przy naszym kościele zespołu „Mate.O”. Zapraszamy wszystkich do udziału w festynie. 

4. Jutro, święto NMP Matki Kościoła. Msze św. odprawiane będą o g. 7.00, 9.00 następnie o g. 9.30 z udziałem dzieci przedszkolnych na zakończenie roku szkolnego, wieczorem o g. 18.00 oraz o g. 20.00 z racji na 13 dzień miesiąca i według ustalonego programu Msza św. w intencji Ojczyzny z inicjatywy Akcji Katolickiej, a o g. 21.00 Apel Jasnogórski i procesja fatimska wokół kościoła. Jest to dzień pracy, ale pamiętajmy o udziale we Mszy św.

5. W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Bankową, Grzybowa do ronda, ul. Piłsudskiego ze szczególnym zatrzymaniem się przy Figurze Błogosławionego Jana Pawła II i ul. Kard. Wyszyńskiego do kościoła. Informacja o miejscach zbudowania ołtarzy zostanie podana w przyszłą niedzielę.

6. Od niedzieli 26 czerwca do końca wakacji nie będzie Mszy św. w niedzielę o g. 14.00, 15.15 i 16.00 oraz w tygodniu o g. 9.00.

7. W dniach od 20 do 24 września organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy w ramach Archidiecezjalnej Pielgrzymki na Jasną Górę. Na trasie pielgrzymki jest w programie odwiedzenie następujących miejscowości: Pniewy (Dom Sióstr Urszulanek), Gniezno, Licheń, Trzebnica, Wrocław (Panorama Racławicka). Koszt pielgrzymki 540 złotych, w tym przejazd komfortowym autokarem, noclegi, bilet na Panoramę Racławicką i ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja. 

8. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary na organy w naszym kościele.

9. Życzymy dobrego tygodnia i z serca błogosławimy.


ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 12 czerwca 2011 r.