Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 2011


1. Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie w najbliższy wtorek o g. 17.00. Od godziny 16.30 możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli na Mszę św. dziękczynna za wszystkie łaski otrzymane w roku szkolnym 2010/2011.

2. W nadchodzącym tygodniu najważniejszym wydarzeniem jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Przygotujmy się do tej Uroczystości jak najlepiej. Przede wszystkim przez gotowość do godnego przyjęcia Komunii św., następnie do uroczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Dzieci próbę sypania kwiatów będą miały w poniedziałek i środę o g. 17.00. Spotkanie przy zakrystii. Grupy i wspólnoty odpowiedzialne za przygotowanie procesji tj. niesienie chorągwi, niesienie baldachimu, prowadzenie księdza podczas procesji, bardzo prosimy o szczegółowe podzielenie zajęć.

3. W czwartek Msza św. odprawiana będzie w naszym kościele o g. 7.00, 8.00 następnie o g. 10.00, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy na terenie parafii. Po zakończonej procesji Msza św. w kościele o g. 13.00 i wieczorem Msza św. o g 18.00 i 19.30.

4. W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Bankową, Grzybową do ronda, ul. Piłsudskiego ze szczególnym zatrzymaniem się przy Figurze Błogosławionego Jana Pawła II i ul. Kard. Wyszyńskiego do kościoła. I Ołtarz buduje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej wspólnie z Radą Parafialną przed budynkiem Bankowa 13. Drugi Ołtarz na ul. Bankowej przy zakładzie fotograficznym „FOTO IZABELA”, część chodnika przy skrzyżowaniu z uliczką wewnętrzną przy posesji ul. Robotniczej 1. Ołtarz buduje Neokatechumenat. Trzeci ołtarz na ul. Grzybowej tuż przed rondem tj. na części chodnika i terenu zieleni przed dużą tablicą kierunkową. Ołtarz buduje Żywy Różaniec i czwarty ołtarz przy Figurze Błogosławionego Jana Pawła II. Ołtarz buduje młodzież i Domowy Kościół.

5. W piątek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza św. odprawiana będzie według porządku tygodniowego tj. o g. 7.00, 9.00 i 18.00 i na zakończenie Mszy św. o g. 18.00 nabożeństwo czerwcowe i procesja Eucharystyczna wokół kościoła z racji oktawy Bożego Ciała.

6. W piątek przypada również dzień Imienin Księdza Biskupa Seniora Jana Gałeckiego oraz ks. kan. Jana Kazieczko. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnych Solenizantach.

7. W sobotę, 25 czerwca, o g. 20.00 w naszym kościele zakończenie roku formacyjnego wspólnot neokatechumenalnych z całej Archidiecezji pod przewodnictwem J.E. Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi.

8. W niedzielę, 26 czerwca br. odbędzie się w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Szczecinie spotkanie Formacyjno-Organizacyjne Rodziny Radia Maryja. Spotkanie będzie prowadzone przez Ojców Redemptorystów i będzie trwało od g. 15.00 do g. 18.00 ze Mszą św. o g. 16.00 odprawioną przez J.E. Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich, ale szczególne zaproszeni są członkowie Rodziny Radia Maryja.

9. Od niedzieli, 26 czerwca, do końca wakacji nie będzie Mszy św. w niedzielę o g. 14.00, 15.15 i 16.00 oraz w tygodniu o g. 9.00. W czasie wakacji biuro parafialne będzie czynne w godzinach od 16.00 do 17.30 w poniedziałki, środy i piątki. Wszystkie sprawy pilne można załatwić bezpośrednio po Mszy św. wieczornej tj. ok. g. 18.30 w zakrystii.

10. Jak każdego roku, w dwie ostatnie niedziele czerwca, dokonywana jest zbiórka pieniędzy do puszek na kolonie dla dzieci z ubogich rodzin. Z naszego dekanatu pojedzie w te wakacje ponad 200 dzieci. Caritas zbiórkę przeprowadzi dzisiaj i w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.

11. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary na organy w naszym kościele.

12. Życzymy dobrego tygodnia i z serca błogosławimy.ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 19 czerwca 2011 r.