Ogłoszenia duszpasterskie - XVII Niedziela Zwykła


1. W czasie wakacji nie ma Mszy św. w niedzielę o g. 14.00, 15.15 i 16.00 oraz w tygodniu o g. 9.00, również biuro parafialne w okresie wakacji czynne jest w godzinach od 16.00 do 17.30 w poniedziałki, środy i piątki. Wszystkie sprawy pilne można załatwić codziennie, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej tj. ok. g. 18.30 w zakrystii.

2. W tygodniu Msza św. o g. 7.00 i 18.00.

3. Od września nastąpi niewielka zmiana godzin odprawiania Mszy św. w niedziele. Zmiana ta będzie w trosce o dzieci i młodzież gimnazjalną i zgodna z często spotykanymi prośbami Rodziców, aby te grupy miały wyznaczone godziny przedpołudniowe uczestnictwa we Mszy św., co umożliwi włączenie w większą ilość ludzi uczestniczących we Mszy św., dobrze wpłynie na zachowanie młodych ludzi w kościele. Drugi temat, który pojawia się w tym temacie to Msza św. dla dzieci otrzymujących chrzest, która obecnie jest mniej więcej w godzinie karmienia dzieci. Dlatego chcąc zmieścić się w dogodnych godzinach uczestnictwa we Mszy św., od września Msza św. w niedzielę będzie odprawiana: o g. 7.00, 8.00, 9.30 (na którą zaproszona jest również młodzież klas gimnazjalnych), następna Msza św. będzie odprawiana o g. 10.45 ze szczególnym zaproszeniem uczniów szkół podstawowych, Suma z intencją Mszy św. za parafian odprawiana będzie o g. 12.00. Msza św. w intencji dzieci otrzymujących chrzest i ich Rodziców o g. 13.30, dla dzieci przedszkolnych pozostaje sprawdzona już godzina 15.15. W nowym programie nie będzie Mszy św. o g. 16.00 i pozostają wieczorne godziny Mszy św. tj. o g. 18.00 i 19.30, ze szczególnym udziałem młodzieży starszej.

4. Jutro Uroczystość św. Jakuba Apostoła, Patrona Bazyliki Katedralnej. Jest to również dzień św. Krzysztofa, Patrona kierowców. W naszej parafii poświęcenie pojazdów jutro po Mszy św. wieczornej przed kościołem.

5. W środę o g. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. Po Mszy św. wieczornej w najbliższą środę, spotkanie w kościele z pielgrzymami do Francji.

7. Zgodnie z oczekiwaniami wielu ludzi, którzy życzyliby sobie, aby Msza św. według intencji podanej była odprawiona na szlaku pielgrzymki po sanktuariach Francji, szczególnie w Lourdes i La Salette, dlatego intencje do odprawienia można zgłosić u ks. proboszcza lub ks. Andrzeja.

8. W piątek, 29 lipca z racji Święta Policji, Msza św. w intencji wszystkich Policjantów i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Policach, zostanie odprawiona o g. 7.00 rano.

9. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w tym roku po raz 27. Uroczyste rozpoczęcie Pielgrzymki Pieszej będzie miało miejsce 29 lipca o godzinie 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Są dwie możliwości zapisania się na pielgrzymkę: drogą internetową pielgrzymki na stronie www.szczecińska.pl lub w przeddzień wymarszu w sanktuarium na os. Słonecznym. Jest możliwość dołączenia się na trasie pielgrzymki w określonym dniu dla siebie dogodnym. Jest możliwość również duchowego pielgrzymowania zanosząc wspólnie modlitwy w różnych intencjach w czasie trwania pielgrzymki.

10. Na przyszłą niedzielę przyjedzie do naszej parafii ks. Henryk Kuczyński z parafii Mołodeczna na Białorusi. Był już w naszej parafii, wspomagaliśmy budowę ich kościoła. Przez całą niedzielę będzie chciał pokazać jak daleko posunęła się budowa kościoła, z podziękowaniem za dar serca, ale i z oczekiwaniem na pomoc do dalszej budowy.

11. Dziękujemy bardzo za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii.

12. Życzymy dobrego nadchodzącego tygodnia udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 24 lipca 2011 r.