Ogłoszenia duszpasterskie - XX Niedziela Zwykła


1. W wakacje Msze św. odprawiane są w naszym kościele w niedzielę o g. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 19.30. Biuro parafialne w okresie wakacji czynne jest w godzinach od 16.00 do 17.30 w poniedziałki, środy i piątki. Wszystkie sprawy pilne można załatwić codziennie, bezpośrednio po Mszy św. wieczornej tj. ok. g. 18.30 w zakrystii.

2. W tygodniu Msza św. o g. 7.00 i 18.00.

3. W związku ze zmianami zachodzącymi w ZCH Police i planowanymi wieloma zwolnieniami z pracy, chcemy otoczyć wszystkich, którzy będą doświadczali tej trudnej sytuacji życiowej, naszą serdecznością i modlitwą. Jutro (14.08.2011 r.) o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich, którzy tracą pracę, o Boże błogosławieństwo i Światło Ducha Świętego w tej trudnej sytuacji życiowej.

4. Jutro, 15.08. Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów i ziół.

5. Od września nastąpi niewielka zmiana godzin odprawiana w naszym kościele Mszy św. w niedziele. Msze św. będą odprawiane o g. 7.00, 8.00, 9.30 z młodzieżą z gimnazjum, 10.45 z dziećmi szkół podstawowych, 12.00 – suma, 13.30 ze chrztem dzieci, 15.15 – z udziałem dzieci przedszkolnych, 18.00 i 19.30. Intencje Mszy św. przyjęte na g. 11.00 będą odprawione o g. 10.45 lub 12.00 według uzgodnienia z osobami zamawiającymi intencje Mszy św. Prosimy o kontakt.

6. Na niedzielę, 28 września br. Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga zaprasza wszystkich na Dożynki Archidiecezjalne do parafii pw. NMP Bolesnej w Pyrzycach. Uroczystości rozpoczną się o g. 14.00 prezentacją wieńców dożynkowych i następnie o g. 15.00 uroczysta Msza św. dziękczynna za plony, a po niej nastąpi program artystyczny Z naszej parafii będzie wyjazd autokarem na uroczystości do Pyrzyc. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

7. Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity pracę w parafii Miłosierdzia Bożego w Stargardzie Szczecińskim od 22 sierpnia br. rozpocznie ks. Marek Halec i tego samego dnia w naszej parafii posługę rozpocznie ks. Jarosław Cieplichiewicz, dotychczas pracujący w parafii NMP Matki Kościoła w Warnicach k/Pyrzyc. Ks. Marek Halec w przyszłą niedzielę o g. 11.00 odprawi Mszę św., na zakończenie której będzie możliwość wyrażenia podziękowania ks. Markowi za trzy lata pracy duszpasterskiej wśród nas.

W naszym dekanacie zaś na emeryturę odchodzi ks. kan. Zenon Borodo, a proboszczem w Policach-Jasienicy zostaje ks. Waldemar Szczurowski, dotychczasowy proboszcz Jesionowa k/Barlinka.

8. Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej organizuje akcję pod hasłem: TORNISTER PEŁEN UŚMIECHU – podstawowa szkolna wyprawka ucznia. Adresatami akcji są dzieci z rodzin ubogich. Głównym celem jest pomoc dzieciom ze szkoły podstawowej poprzez wyposażenie tornistra w przybory szkolne: zeszyty, długopisy, ołówki, kredki, flamastry itp. Niech największą nagrodą będzie radość i uśmiech obdarowanych dzieci. Kontakt poprzez Parafialny Zespół Caritas.

9. Wyjazd dzieci na kolonie z Caritasu dla dzieci wybranych z rodzin potrzebujących takiej pomocy w dniu 16.08.2011. Zbiórka przy naszym kościele o g. 9.15.


10. We wrześniu będzie miała miejsce Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Jest organizowana kilkudniowa pielgrzymka z ks. Andrzejem oraz jednodniowa organizowana przez ks. Łukasza. Pielgrzymka wyruszy 23 września br. i na trasie jest sanktuarium w Gidlach i sanktuarium św. Ojca Pio na Górce Przeprośnej koło Częstochowy. Koszt 160 złotych. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. 

11. Dziękujemy bardzo za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii.

12. Życzymy dobrego nadchodzącego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 14 sierpnia 2011 r.