Ogłoszenia duszpasterskie - XXI Niedziela Zwykła1. Od września nastąpi niewielka zmiana godzin odprawiana w naszym kościele Mszy św. w niedziele. Msze św. będą odprawiane o g. 7.00, 8.00, 9.30 z młodzieżą z gimnazjum, 10.45 z dziećmi szkół podstawowych, 12.00 – suma, 13.30 ze chrztem dzieci, 15.15 – z udziałem dzieci przedszkolnych, 18.00 i 19.30. Intencje Mszy św. przyjęte na g. 11.00 będą odprawione o g. 10.45 lub 12.00 według uzgodnienia z osobami zamawiającymi intencje Mszy św. Prosimy o kontakt.

2. W przyszłą niedzielę, 28 sierpnia br. są Dożynki Archidiecezjalne do parafii pw. NMP Bolesnej w Pyrzycach. Uroczystości rozpoczną się o g. 14.00 prezentacją wieńców dożynkowych i następnie o g. 15.00 uroczysta Msza św. dziękczynna za plony, a po niej nastąpi program artystyczny. Z naszej parafii będzie wyjazd autokarem na uroczystości do Pyrzyc. Wyjazd o g. 12.00 z parkingu przy naszym kościele. Koszt 20 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

3. Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity w naszej parafii nastąpi zmiana wśród księży. W Stargardzie Szczecińskim w parafii Miłosierdzia Bożego od 22 sierpnia br. rozpocznie pracę na stanowisku wikariusza Ksiądz Marek Halec. Ks. Marek dzisiaj o g. 11.00 odprawi Mszę św. Na zakończenie tej Mszy św. będzie możliwość wyrażenia podziękowania ks. Markowi za trzy lata pracy duszpasterskiej wśród nas. Z dekanatu również dzisiaj odchodzi na emeryturę Ksiądz Kanonik Zenon Borodo, a proboszczem w Policach-Jasienicy zostaje ks. Waldemar Szczurowski, dotychczasowy proboszcz Jesionowa k/Barlinka.

4. Powitanie i rozpoczęcie pracy w naszej parafii Ks. Jarosława Cieplichiewicza jutro podczas Mszy św. o g. 18.00.

5. W piątek Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

6. Parafia św. Ottona w Szczecinie na Osiedlu Zawadzkiego w dniach 26.09 do 2.10 br. organizuje pielgrzymkę do Włoch, na trasie między innymi Rzym, Asyż, Padwa. Koszt 1250 zł. Są jeszcze miejsca. Szczegółowy program znajduje się na stolikach pod chórem.

7. We wrześniu organizowana jest Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Jest organizowana kilkudniowa pielgrzymka z ks. Andrzejem oraz jednodniowa organizowana przez ks. Łukasza. Jednodniowa Pielgrzymka wyruszy 23 września br. i na trasie jest sanktuarium w Gidlach i sanktuarium św. Ojca Pio na Górce Przeprośnej koło Częstochowy. Koszt 160 złotych. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. 

8. Dzisiaj w całej Polsce dokonywana jest zbiórka pieniędzy do puszek dla ludzi głodujących w Afryce. Przy wyjściu z kościoła członkowie Parafialnego Zespołu Caritas będą trzymać puszki, do których można złożyć swój dar.

9. Dziękujemy bardzo za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Szczególnie dziękujemy za ofiary na budowę organów piszczałkowych w naszym kościele.

10. Życzymy dobrego nadchodzącego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 21 sierpnia 2011 r.