Ogłoszenia duszpasterskie - XXIV Niedziela Zwykła

 

1. Od pierwszej niedzieli września br. nastąpiła zmiana godzin odprawiania w naszym kościele Mszy św. w niedziele. Msze św. są odprawiane o g. 7.00, 8.00, 9.30 z młodzieżą z gimnazjum, 10.45 z dziećmi szkół podstawowych, 12.00 – suma, 13.30 - ze chrztem dzieci, 15.15 – z udziałem dzieci przedszkolnych, 18.00 i 19.30. Intencje Mszy św. przyjęte na g. 11.00 będą odprawione o g. 10.45 lub 12.00, według uzgodnienia z osobami zamawiającymi intencje Mszy św. Prosimy o kontakt.

2. Dzisiaj, podczas Mszy św. o g. 10.45 i 15.15 będą poświęcone tornistry i przybory szkolne dla dzieci rozpoczynających nowy rok szkolny.

3. Spotkanie z Rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św., jutro, w poniedziałek, 12 września bezpośrednio po Mszy św. wieczornej w kościele.

4. Wszystkie dzieci, które należą do Eucharystycznego Ruchu Młodych, zapraszamy na powakacyjne spotkanie w sobotę 17 września o g. 10.30. Zapraszamy także inne dzieci, które chciałyby włączyć się do Wspólnoty ERM. Spotkania odbywają się w salce w domu sióstr przy ul. Łokietka 2.

5. Dzieci, które należą do scholi oraz te, które chciałyby śpiewać w scholi, zapraszamy na spotkanie w piątek na godzinę 16.00 do salki w domu sióstr. Do tych wspólnot zapraszamy i zachęcamy nie tylko dziewczynki, ale też chłopców.

6. Nauki przedślubne odbędą się w dniach od 12 do 16 września br. o g. 19.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

7. W dniach od 12 do 18 września br., zgodnie z poleceniem Konferencji Episkopatu Polski przeżywany jest Tydzień Wychowania pod hasłem „Wszyscy zacznijmy wychowywać”. To dzieło rozpoczynamy od Tygodnia modlitw w tych intencjach. Modlitwy zanoszone będą w najbliższym tygodniu podczas Mszy św. wieczornej. Na zakończenie tygodnia modlitw, w niedzielę 18 września o g. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich katechetów, o potrzebne łaski w ich trudnym dziele katechizowania i wychowania.

8. We wtorek, 13 września, Msza św. w intencji Ojczyzny, według programu Akcji Katolickiej z naszej parafii zostanie odprawiona o g. 20.00. Na zakończenie Mszy św. o g. 21.00 Apel Jasnogórski i procesja fatimska wokół kościoła w dniu objawienia się Matki Bożej w Fatimie.

9. Również 13 września o g. 19.00 rozpocznie się „Jerycho Różańcowe”, które w Kaplicy Miłosierdzia Bożego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem trwa nieustanna modlitwa przez 24 godziny w naszej parafii, a nieustannie w innych dniach w wyznaczonych parafiach. Jest modlitwa w intencji Ojczyzny. Zachęcamy każdego z osobna do włączenia się w nurt tej modlitwy w określonym dla siebie czasie.

10. W środę, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na Mszę św. na g. 18.00 zapraszamy młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Kiedy w Archidiecezji trwają „Misje u stóp Krzyża” oraz w Tygodniu Wychowania, chcemy wraz z młodzieżą kolejny raz spojrzeć na krzyż, na którym umiera dla naszego zbawienia Największy Nauczyciel świata.

11. We wrześniu organizowana jest Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Jest organizowana kilkudniowa pielgrzymka z ks. Andrzejem oraz jednodniowa organizowana przez ks. Łukasza. Jednodniowa Pielgrzymka wyruszy 23 września br. i na trasie jest sanktuarium w Gidlach i sanktuarium św. Ojca Pio na Górce Przeprośnej koło Częstochowy. Koszt 160 złotych. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

12. Spotkanie z pielgrzymami, którzy jadą do Częstochowy z ks. Andrzejem będzie w najbliższy wtorek o g. 18.30 w kościele. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę.

13. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

14. Dziękujemy bardzo za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Szczególnie dziękujemy za ofiary na budowę organów piszczałkowych w naszym kościele.

15. Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 11 września 2011 r.