Ogłoszenia duszpasterskie - XXVII Niedziela Zwykła1. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 17.00, a dla wszystkich każdego dnia po zakończeniu Mszy św. wieczornej.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o g. 10.45 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia w tym roku szkolnym I Komunii św.

3. W niedzielę, 2 października, rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zawsze na rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia Caritas przeprowadza zbiórkę do puszek na rzecz ubogich. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożyć swój dar.

4. We wtorek, po Mszy św. o g. 18.00, spotkanie w kościele młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z Gimnazjum nr 3, z Zespołu Szkół oraz młodzieży mieszkającej na terenie naszej parafii, a uczącej się w innych szkołach.

5. W dniu 6 października przypada dzień Imienin Księdza Artura. Solenizant odprawi Mszę św. w swojej intencji w czwartek o g. 18.00 i na zakończenie Mszy św. złożymy Ks. Arturowi życzenia Imieninowe.

6. W niedzielę, 9 października, Kościół w Polsce przeżywał będzie Dzień Papieski. Szczególnym akcentem będzie zbiórka pieniędzy na stypendia dla dzieci i młodzieży uzdolnionej, ale wymagającej pomocy w dalszym kształceniu się.

7. Organizowana jest pielgrzymka do Torunia i Lichenia w dniach 7 i 8 października br. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt pielgrzymki to 70 złotych. Zachęcamy do udziału młodzież, aby mogła zwiedzić Wyższą Szkołę Społeczna i Medialną w Toruniu. Zebranie organizacyjne w najbliższą środę, 5.10. br., po Mszy św. wieczornej w kościele.

8. Darem pielgrzymów na Jasną Górę jest nowe naczynie do udzielania chrztu. Poświęcenie tego naczynia dzisiaj podczas Mszy św. o g. 12.00.

9. Numer październikowy czasopisma parafialnego „Świadomi Chrystusa” znajduje się na stolikach przy wyjściu z kościoła. Czasopismo jest bezpłatne, a jeżeli byłoby życzenie włączyć się w pokrycie kosztów wydania to swój dar można wrzucić do skarbony przy wyjściu z kościoła.

10. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Szczególnie dziękujemy za ofiary na budowę organów piszczałkowych w naszym kościele.

11. Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa


ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 2 października 2011 r.