Ogłoszenia duszpasterskie - XXIX Niedziela Zwykła1. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 17.00, a dla wszystkich każdego dnia po zakończeniu Mszy św. wieczornej.

2. Niedziela, 16 października, wyznaczona jest w całej Polsce do liczenia uczestników Mszy św. i przystępujących do Komunii św.

3. Dzisiaj, 16 października, przypada 33. rocznica wyboru Papieża, dziś już Bł. Jana Pawła II. Wieczorem o g. 20.30 zgromadzimy się przy figurze Jana Pawła II na chwilę wspomnienia i modlitwy, dziękując Panu Bogu za ten wielki Pontyfikat i będziemy wypraszali przez pośrednictwo bł. Jana Pawła II potrzebne łaski dla naszego miasta i Ojczyzny.

4. W niedzielę, 16 października, Kościół przeżywa Światowy Dzień Misyjny i tym samym rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Przez cały tydzień podczas nabożeństwa różańcowego zanosić będziemy modlitwy w intencjach misyjnych Kościoła, a w przyszłą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na cele misyjne.

5. We wtorek, 18 października, jest święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień Imienin Księdza Łukasza. Solenizant we wtorek odprawi Mszę św. o g. 18.00 i na zakończenie Mszy św. złożymy ks. Łukaszowi życzenia Imieninowe.

6. Spotkanie w kościele z Rodzicami kandydatów, ministrantów i lektorów w najbliższy czwartek, 20 października, po zakończeniu Mszy św. wieczornej i nabożeństwa różańcowego.

7. Spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego w piątek o g. 20.00 w Domu Parafialnym.

8. W piątek, 21 października rozpoczynają się Polickie Dni Muzyki. Koncert na rozpoczęcie Dni Muzyki w naszym kościele o g. 19.00. W związku z przygotowaniem kościoła do koncertu w najbliższy piątek Msza św. wieczorna i nabożeństwa różańcowe dla dzieci i dorosłych odprawiane będą w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

9. W wakacje 2012 roku, tj. od 1 do 12 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Włoch. W programie Rzym, Monte Cassino, San Giovani Rotondo (św. o. Pio),Werona, Florencja, Asyż, Sorrento, Capri, Monte San Angelo, Padwa, Lanciano, Manopello, Loreto, Wenecja. Koszt 2749 złotych, w tym przejazd komfortowym autokarem, noclegi, wyżywienie, obsługa pilota i przewodnika, ubezpieczenie NNW i KL. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja.

10. Dzisiaj przypada 3. rocznica śmierci Księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłym Pasterzu naszej Archidiecezji.

11. Przed nami miesiąc listopad. Czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Jak każdego roku polecamy naszych bliskich zmarłych modlitwie Kościoła. Kartki na wypominki znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła. Imiona czy Nazwiska naszych bliskich zmarłych zapisane na kartkach wraz z ofiarą można składać w kopertach na tacy podczas Mszy świętej lub bezpośrednio w zakrystii i biurze parafialnym.

12. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii.

13. Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa
ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 16 października 2011 r.