Ogłoszenia duszpasterskie - XXX Niedziela Zwykła1. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 17.00, a dla wszystkich każdego dnia po zakończeniu Mszy św. wieczornej.

2. Dzisiaj Kościół przeżywa Światowy Dzień Misyjny i rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Przez cały tydzień podczas nabożeństwa różańcowego zanosić będziemy modlitwy w intencjach misyjnych Kościoła. Zgodnie z poleceniem Kościoła we wszystkich parafiach dzisiaj po każdej Mszy św. jest zbiórka do puszek na cele misyjne.

3. We wtorek odbędzie się  w kościele zebranie z Rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przystępują do I Komunii św. Zapraszamy wszystkich Rodziców na Mszę św. na g. 18.00 i następnie nabożeństwo różańcowe i po zakończeniu części liturgicznej rozpocznie się zebranie.

4. W wakacje 2012 roku, tj. od 1 do 12 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Włoch. W programie Rzym, Monte Cassino, San Giovani Rotondo (sanktuarium św. o. Pio), Werona, Florencja, Asyż, Sorrento, Capri, Monte San Angelo, Padwa, Lanciano, Manopello, Loreto, Wenecja. Koszt 2749 złotych, w tym przejazd komfortowym autokarem, noclegi, wyżywienie, obsługa pilota i przewodnika, ubezpieczenie NNW i KL. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u ks. Andrzeja.

5. Przed nami miesiąc listopad - czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Jak każdego roku polecamy naszych bliskich zmarłych modlitwie Kościoła. Kartki na wypominki znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła. Imiona czy Nazwiska naszych bliskich zmarłych zapisane na kartkach wraz z ofiarą można składać w kopertach na tacy podczas Mszy świętej lub bezpośrednio w zakrystii i biurze parafialnym. Na każdej z tych kartek jest data informująca, że w tym właśnie dniu te wypominki będą czytane w kościele.

6. W Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, na cmentarzu pod krzyżem zostanie odprawiona Msza św. o g. 12.00 w intencji wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu. W kościele w tym dniu będą odprawiane Msze św. o g. 7.00, 8.00, 9.30 i 10.45 oraz wieczorem o g. 18.00 i 19.30.

7. W minioną niedzielę odbywało się w całej Polsce liczenie uczestniczących we Mszach św. oraz przystępujących do Komunii św. Według ostatnich obliczeń w naszej parafii przez całą niedzielę na Mszy św. było 3856 osób w tym przyjęło Komunię św. 1427 osób. Warto zaznaczyć, że parafia liczy ok. 27000 mieszkańców.

8. W związku z toczoną ostatnio w Polsce dyskusją i szeregiem pytań kierowanych drogą mailową o to, czy księża płacą podatki, odpowiadamy, że jak każdy obywatel, księża posiadają NIP i są zobowiązani do płacenia podatku i składek ZUS. Podatek naliczany jest przez Urząd Skarbowy od przyjmowanych opłat za posługę kapłańska liczoną od ogólnej ilości mieszkańców terenu danej parafii, czyli nawet od tych, od których Kościół nic nie uzyskuje. Nadto jeżeli kapłani są zatrudnieni w szkole jako katecheci odciągany jest (jak każdemu nauczycielowi) podatek od wynagrodzenia. Również parafia, jak każdy pracodawca, płaci podatek i składki ZUS za każdego pracownika zatrudnionego w parafii. 

9. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii.

10. Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa
ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 23 października 2011 r.