Ogłoszenia duszpasterskie

XXXI Niedziela Zwykła

Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła


1. Przed nami listopad. Czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Jak każdego roku polecamy naszych bliskich zmarłych modlitwie Kościoła. Kartki na wypominki znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła. Imiona czy Nazwiska naszych bliskich zmarłych zapisane na kartkach wraz z ofiarą można składać w kopertach na tacy podczas Mszy świętej lub bezpośrednio w zakrystii i biurze parafialnym. Na każdej z tych kartek jest data informująca, że w tym właśnie dniu wypominki będą czytane w kościele. Można wypisywać wypominki również na własnych kartkach.

2. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Zyskanie odpustu możliwe jest pod zwykłymi warunkami, tzn. nawiedzić kościół lub cmentarz odmówić modlitwę „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz wypełnić inne warunki jak: spowiedź (lub stan łaski uświęcającej), Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca Świętego.

3. W Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, pośrodku cmentarza pod krzyżem zostanie odprawiona Msza św. o g. 12.00 w intencji wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu. W kościele w tym dniu będą odprawiane Msze św. o g. 7.00, 8.00, 9.30 i 10.45 oraz wieczorem o g. 18.00 i 19.30.

4. W Dzień Zaduszny, 2 listopada Msza św. w naszym kościele i modlitwy za wszystkich wiernych zmarłych o g. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00.

5. Nadto w dniu 3 listopada modlimy się za zmarłe ofiary wypadków drogowych i katastrof; 4 listopada – za ofiary aborcji; 5 listopada za zmarłe ofiary „In vitro”; 6 listopada za zmarłych, którzy życie oddali w służbie naszej Ojczyzny w tym: żołnierzy, polityków oraz twórców życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego; 7 listopada – za tych, którzy nie wrócili z morza, a także w naszej parafii za wszystkich zmarłych, którzy pracowali podczas II wojny światowej w fabryce benzyny syntetycznej w Policach i obozach koncentracyjnych czy obozach pracy rozmieszczonych na terenie naszego miasta i gminy; 8 listopada modlimy się za zmarłych nauczycieli, wychowawców i duchownych. Te modlitwy będziemy wznosili do Boga podczas nabożeństwa z wypominkami, które przez cały miesiąc listopad będą o g. 17.30 i podczas Mszy św. o g. 18.00. Natomiast 7 listopada, w poniedziałek o g. 15.00 zgromadzimy się przy brzozowym krzyżu na placu starej fabryki na zbiegu ulic Licealnej i Spółdzielczej, gdzie wraz z Księdzem Arcybiskupem i przedstawicielami Władz i Szkół, będziemy prosili modlitwą Koronki do Miłosierdzia Bożego, za wszystkimi ofiarami II wojny światowej, szczególnie tych, którzy zginęli w fabryce benzyny syntetycznej na terenie Polic. Serdecznie zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

6. Z racji I piątku spowiedź od g. 16.30 do 18.30 i o g. 17.00 w piątek Msza św. dla dzieci oraz o g. 18.00 dla wszystkich zakończona nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w intencji o nawrócenie grzeszników zostanie odprawiona o g. 9.00.

8. Odwiedzenie chorych przez kapłanów z posługą sakramentalna w czwartek, piątek i sobotę według ustalenia z księdzem odwiedzającym.

9. Spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego w piątek o g. 20.00 w Domu Parafialnym.

10. Autokarowa Pielgrzymka Maturzystów na Jasna Górę odbędzie się w dniach 10-12 listopada 2011 r. Szczegółowy program jest wywieszony w gablotce. Kontakt z ks. Jarosławem.

11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o g. 10.45 poświęcenie książeczek dla dzieci przed I Komunią św.

12. W kiosku jest do nabycia „Ewangelia na każdy dzień” przeznaczona na rok 2012.

13. Na stolikach przy wyjściu z kościoła jest dostępna gazeta parafialna „Świadomi Chrystusa”. Jak zwykle jest to czasopismo bezpłatne, a jeżeli ma ktoś życzenie pomóc w kosztach wydania, to swój dar można złożyć do skarbony przy drzwiach kościoła.

14. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii.

15. Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa

ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 30 października 2011 r.