Ogłoszenia duszpasterskie - XXXII Niedziela Zwykła


1. Przez cały listopad wypominki i modlitwa za zmarłych codziennie o g. 17.30.

2. Jutro, 7 listopada – modlitwą obejmujemy tych, którzy nie wrócili z morza, a także w naszej parafii, wszystkich zmarłych, którzy pracowali podczas II wojny światowej w fabryce benzyny syntetycznej w Policach i przebywali w obozach koncentracyjnych czy obozach pracy rozmieszczonych na terenie naszego miasta i gminy; 8 listopada modlimy się za zmarłych nauczycieli, wychowawców i duchownych. Natomiast 7 listopada, w poniedziałek o g. 15.00 zgromadzimy się przy brzozowym krzyżu na placu starej fabryki na zbiegu ulic Licealnej i Spółdzielczej, gdzie wraz z Księdzem Arcybiskupem i przedstawicielami Władz i Szkół, będziemy prosili modlitwą Koronki do Miłosierdzia Bożego, za wszystkimi ofiarami II wojny światowej, szczególnie tych, którzy zginęli w fabryce benzyny syntetycznej na terenie Polic. Serdecznie zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

3. W piątek, 11 listopada, jest Narodowe Święto Niepodległości. Jest to święto Narodowe i nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy św., dlatego Msze św. będą według porządku jak w tygodniu tzn. o g. 7.00, 9.00 i 18.00. Jak zawsze w to Święto zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny o g. 11.00, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

4. Spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego w piątek o g. 20.00 w Domu Parafialnym.

5. Autokarowa Pielgrzymka Maturzystów na Jasna Górę odbędzie się w dniach 10-12 listopada 2011 r. Szczegółowy program jest wywieszony w gablotce. Kontakt z ks. Jarosławem.

6. W przyszłą niedzielę Msza św. o g. 12.00 w intencji Pielgrzymów, którzy byli we wrześniu z ks. Andrzejem w Częstochowie. Po Mszy św. spotkanie w kawiarence.

7. W przyszłą niedzielę, 13 listopada, w naszej parafii od g. 19.00 przez całą dobę, nieustanny różaniec tzw. „Jerycho Różańcowe” w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o wybranej porze tej doby.

8. Jak każdego 13. dnia miesiąca Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele o g. 20.30, z oprawą przez członków Parafialnego Zespołu Akcji Katolickiej. Jest to Msza św. odprawiana przez pośrednictwo Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. W trwającej Wielkiej Nowennie przed setna rocznica objawień fatimskich, w 13. dzień miesiąca gromadzimy się w kościele na Apelu Maryjnym o g. 21.00. Zapraszamy do włączenia się do wspólnej modlitwy. 

9. Nauki przedślubne, już ostatnie w tym roku, będą w kaplicy Miłosierdzia Bożego w dniach od 21–25 listopada br. o g. 19.00

10. W kiosku jest do nabycia „Ewangelia na każdy dzień” przeznaczona na rok 2012. Ta forma modlitwy od ubiegłego roku jest przez wiele osób szczególnie ceniona. Zachęcamy do posiadania tej książeczki.

11. Jest możliwość otrzymania w kiosku parafialnym poświęcone opłatki. Ofiara za opłatki w tym roku jest przeznaczona na organy piszczałkowe, które są budowane w naszym kościele.

12. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii.

13. Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwaks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 6 listopada 2011 r.