Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata


1. Wypominki i modlitwa za zmarłych codziennie o g. 17.30.

2. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej. O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w Intencji wszystkich członków Akcji Katolickiej i ich działalności.

3. Dzisiaj gościmy w naszej parafii kleryków Arcybiskupiego Seminarium Duchownego i jak każdego roku przybliżają nam życie Seminarium Duchownego oraz po każdej Mszy św. będą stali z puszkami przy drzwiach kościoła, aby była możliwość złożyć swój dar na rzecz naszego Seminarium.

4. Z racji Uroczystości Chrystusa Króla podczas Mszy św. o g. 10.45 do grona ministrantów zostaną włączeni kandydaci. Również podczas tej Mszy św. zostaną ustanowieni nowi członkowie Eucharystycznego Ruchu Młodych i scholi parafialnej.

5. W najbliższą środę spotkanie w kościele ze wszystkimi tworzącymi w naszej parafii ŻYWY RÓŻANIEC.

6. Nauki przedślubne, już ostatnie w tym roku, będą w kaplicy Miłosierdzia Bożego w dniach od 21 – 25 listopada br. o g. 19.00.

7. Ostatnie dni roku liturgicznego tj. od 21 do 26 listopada będziemy przeżywać jako Dni Słowa Bożego. Codziennie podczas Mszy św. o g. 18.00 będzie dokonywana intronizacja Księgi Pisma Świętego i codziennie po Ewangelii krótka homilia.

8. W sobotę, 26 listopada o g. 15.00, w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, uroczysta Msza św. dziękczynna z udziałem biskupów z Berlina, za beatyfikację ks. Karola Lamperta. Błogosławiony ks. Karol Lampert pracował w parafii św. Jan Chrzciciela w Szczecinie i z tego miejsca został zabrany przez hitlerowców na męczeńską śmierć za to, że był księdzem katolickim i gorliwie spełniał swoją posługę. Bliższe informacje są umieszczone w gablotce przy wyjściu z kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystości.

9. Przed nami Adwent i w tym okresie Roraty, które, jak to jest w praktyce od kilku lat będą odprawiane rano o g. 6.30.

10. W kiosku jest do nabycia „Ewangelia na każdy dzień” przeznaczona na rok 2012. Ta forma modlitwy od ubiegłego roku jest przez wiele osób szczególnie ceniona. Zachęcamy do posiadania tej książeczki.

11. Jest możliwość otrzymać w kiosku parafialnym poświęcone opłatki. Ofiara za opłatki w tym roku jest przeznaczona na organy piszczałkowe, które są budowane w naszym kościele.

12. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii.

13. Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa 

ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 20 listopada 2011 r.