Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Adwentu1. Przed nami Adwent i w tym okresie Roraty, które, jak to jest w praktyce od kilku lat, będą odprawiane rano o g. 6.30. Dla dzieci po roratach w kawiarence parafialnej będą przygotowane bułki i gorąca herbata.

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. chłopcy wszystkich szkół i studenci mogą odebrać z rąk ministrantów zaproszenia do udziału w służbie liturgicznej ołtarza. Do udziału w tej służbie zapraszamy również pracującą młodzież męską oraz mężczyzn żyjących w małżeństwie. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 3 grudnia br. o g. 10.00 w salce ministranckiej.

3. Jak każdego roku przez okres Adwentu Caritas będzie rozprowadzać świece wigilijne podejmując „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Na stoliku Caritas znajdują się również kartki świąteczne i opłatki. Ofiara za opłatki wigilijne w tym roku przeznaczamy na budowę organów piszczałkowych w naszym kościele.

4. W najbliższą środę jest święto św. Andrzeja Apostoła i dzień Imienin ks. Andrzeja Rasińskiego. Podczas Mszy św. o g. 18.00 Solenizant odprawi Mszę św. w własnej intencji, która będzie również Mszą św. dziękczynną za 30 lat kapłaństwa i na zakończenie Mszy św. złożymy ks. Andrzejowi życzenia Imieninowe.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w dniach i godzinach ustalonych z księdzem odwiedzającym.

6. W piątek spowiedź od g. 16.30. Msza św. dla dzieci, które nie będą na Roratach, a praktykują I piątki miesiąca, o g. 17.00, a po Mszy św. o g. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. W sobotę Msza św. przebłagalna za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników o g. 9.00.

8. W przyszłą niedzielę, jak każdego roku w II Niedzielę Adwentu, Kościół w Polsce modlitwa i ofiara wspiera Kościół na Wschodzie. Będzie możliwość po każdej Mszy św. złożyć swój dar do puszek na potrzeby Kościoła katolickiego na Wschodzie szczególnie w dawnych granicach Rzeczpospolitej. Również dzieci ze scholi i Eucharystycznego Ruchu Młodych będą sprzedawać ozdoby na choinkę i tym samym będą tworzyć fundusz na wyjazdy wakacyjne.

9. W II Niedzielę Adwentu, 4 grudnia, poświecenie medalików i łańcuszków podczas Mszy św. o g. 10.45 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

10. W kiosku jest do nabycia „Ewangelia na każdy dzień” przeznaczona na rok 2012. Ta forma modlitwy od ubiegłego roku jest przez wiele osób szczególnie ceniona. Zachęcamy do posiadania tej książeczki.

11. Czasopismo parafialne „Świadomi Chrystusa” znajduje się na stolikach przy wyjściu z kościoła.

12. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii.

13. Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa

ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 27 listopada 2011 r.