Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Adwentu1. Roraty rano o g. 6.30. Dla dzieci po roratach w kawiarence parafialnej są przygotowane bułki i gorąca herbata. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc finansową w zakupie bułek, jak również osobom, które przygotowują dzieciom herbatę, wydają bułki i następnie wykonują pracę, o której już się nie pamięta, a mianowicie mycie i sprzątanie. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom z Żywego Różańca.

2. Jak każdego roku przez okres Adwentu Caritas będzie rozprowadzać świece wigilijne podejmując „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Na stoliku Caritas znajdują się również kartki świąteczne i opłatki. Ofiara za opłatki wigilijne w tym roku przeznaczamy na budowę organów piszczałkowych w naszym kościele. Przy tej informacji pragniemy zaznaczyć, że parafia poza kościołem nie dostarcza opłatków. Osoby roznoszące opłatki nie maja nic wspólnego z naszą parafią. Opłatki można otrzymać tylko w kościele i biurze parafialnym.

3. Dzieci ze scholi i Eucharystycznego Ruchu Młodych będą sprzedawać ozdoby na choinkę i tym samym będą tworzyć fundusz na wyjazdy wakacyjne.

4. Jak każdego roku, trwa zbiórka żywności trwałej, do paczek na święta dla ubogich rodzin, które organizuje Parafialny Zespół Caritas. Artykuły można składać na stoisku Caritas, w kiosku parafialnym czy też w zakrystii.

5. We wtorek przypada 13. dzień miesiąca i o g. 20.00 we wtorek Msza św. w intencji Ojczyzny. W tym dniu przypada 30. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W czasie trwania Wielkiej Nowenny Fatimskiej o g. 21.00 zatrzymamy się w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej na Apel Maryjny i zawierzenie Matce Bożej wszystkich spraw Kościoła i świata.

6. W drugą środę każdego miesiąca o g. 18.00 odprawiana jest Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego i Radia Maryja. Serdecznie zapraszamy słuchaczy i sympatyków Radia Maryja na Mszę św., a po Mszy św. spotkanie w kościele Parafialnego Koła Rodziny Radia Maryja.

7. Rekolekcje Adwentowe będą w naszej parafii w dniach 18, 19 i 20 grudnia br. Nauki rekolekcyjne przeprowadzi Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie, ks. dr Piotr Skiba.

8. W kiosku jest do nabycia „Ewangelia na każdy dzień” przeznaczona na rok 2012. Może to być piękny prezent pod choinkę, aby zachęcić, szczególnie młode pokolenie do lepszego rozumienia chrześcijaństwa. 

9. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii.

10. Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa

ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 11 grudnia 2011 r.