Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Adwentu1. Roraty rano o g. 6.30. Dla dzieci po roratach w kawiarence parafialnej są przygotowane bułki i gorąca herbata.

2. Jak każdego roku przez okres Adwentu Caritas rozprowadza świece wigilijne podejmując „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Na stoliku Caritas znajdują się również kartki świąteczne i opłatki. Ofiarę za opłatki wigilijne w tym roku przeznaczamy na budowę organów piszczałkowych w naszym kościele. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że parafia poza kościołem nie dostarcza opłatków. Osoby roznoszące opłatki nie maja nic wspólnego z naszą parafią. Opłatki można otrzymać tylko w kościele i biurze parafialnym.

3. Jak każdego roku trwa zbiórka żywności trwałej do paczek na święta dla ubogich rodzin, które organizuje Parafialny Zespół Caritas. Artykuły można składać na stoisku Caritas, w kiosku parafialnym czy też w zakrystii.

4. Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe i nauki rekolekcyjne dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. oraz jutro i we wtorek o g. 9.00, 16.30 i 18.00. Rekolekcje prowadzi Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie, ks. dr Piotr Skiba. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. oraz w Wigilię Bożego Narodzenia od g. 9.00 do godziny 15.00.

5. W Wigilię Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o g. 18.00, bo w tym czasie wszyscy jesteśmy zgromadzeni na Wieczerzy wigilijnej.

6. Po kolacji wigilijnej Msza św. z udziałem dzieci o g. 20.00. Przypominamy dzieciom, że jak w ubiegłych latach dzieci przynoszą do kościoła na Mszę św. o 20.00 różnego rodzaju instrumenty. Kolejna Msza św. w wieczór wigilijny o g. 22.00 i Pasterka o g. 24.00.

7. W Uroczystość Bożego Narodzenia i następnego dnia, w święto św. Szczepana, Msze św. według porządku niedzielnego. Taca zbierana w drugi dzień świąt jest przeznaczona na Wydział Teologiczny US.

8. Dzisiaj o g. 16.00 w Miejskim Domu Kultury „Wigilia muzyczna”. Wystąpią wszystkie zespoły i chóry z Polic. Wstęp wolny.

9. W kiosku jest do nabycia „Ewangelia na każdy dzień” przeznaczona na rok 2012. Zapewne będzie to również piękny prezent pod choinkę, aby zachęcić, szczególnie młode pokolenie, do lepszego rozumienia chrześcijaństwa.

10. Od wtorku, 27 grudnia, rozpoczynamy kolędę. Kolęda rozpoczyna się od g. 16.00. W tym roku rozpoczyna się kolęda od ul. Kresowa, Korczaka, Głowackiego, Kasprowicza, Chodkiewicza, Sadowa, Łokietka, Bursztynowa i Krzywa. W środę, 28 grudnia – ul. Wróblewskiego numery nieparzyste, w czwartek, 29 grudnia – ul. Wróblewskiego numery parzyste, w piątek – 30 grudnia – ul. Okulickiego.

11. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii.

12. Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa


ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 18 grudnia 2011 r.