Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

Nowy Rok 20121. W roku 2012 przypada 60. rocznica powstania Polickiego Chóru Kościelnego „Maria Cantat”. Rozpoczęcie rocznicowych obchodów Jubileuszu, dzisiaj o g. 18.00 koncertem kolęd w kościele NP NMP w Policach, tam gdzie był początek istnienia tego chóru.

2. W najbliższą środę, z racji I środy miesiąca, zmiana Tajemnic i intencji modlitw wraz konferencją dla Żywego Różańca.

3. W piątek, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego znane jako święto Trzech Króli. Msze św. w tę Uroczystość według porządku niedzielnego. Ofiary składane za poświęconą kredę i kadzidło przeznaczamy na cele misyjne Kościoła.

4. Dzień 6 stycznia jest to również I piątek miesiąca i możliwość korzystania ze spowiedzi podczas wszystkich Mszy św.

5. W I sobotę miesiąca Msza św. wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników z racji trwającej Wielkiej Nowenny Fatimskiej o g. 9.00 rano i po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 15.00. Odwiedziny chorych według ustalonego porządku.

6. W przyszłą niedzielę, 8 stycznia, jest święto Chrztu Pańskiego. Podczas Mszy św. o g. 10.45 poświęcenie świec i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

7. W przyszłą niedzielę przedstawione zostanie sprawozdanie z pracy duszpasterskiej i dokonań inwestycyjnych w naszej parafii za rok 2011.

8. Składamy serdeczne podziękowanie za możliwość powstania po raz pierwszy żywej szopki przy naszym kościele. Szczególne podziękowanie za wypożyczenie zwierząt Klubowi Jeździeckiemu „Koński Gaj” z Tanowa, Pani Dianie Garsztka, Zdzisławowi Jasiakiewicz, Mirosławowi Goryniak oraz za budowę szopki Panu Zbigniewowi Nowakowskiemu, Panu Henrykowi Gauza, Panu Stanisławowi Wilkońskiemu oraz wszystkim, którzy przychodzili z pomocą w pracy. Szczególne podziękowania ks. Łukaszowi oraz jeszcze jednemu Panu, który zastrzegł sobie, aby nie podawać imiennie podziękowania, ale bardzo prosił, aby z głęboką wiarą ukazać pomoc św. Franciszka z Asyżu, który zainicjował zwyczaj budowania szopek w celu lepszego przeżywania świąt Bożego Narodzenia oraz św. Josemaria Escriva, patronowi drogi do świętości przez pracę zawodową i wypełnianie codziennych obowiązków chrześcijanina.

9. Kolęda w tym tygodniu: w poniedziałek, 2.01 – ul. 1. Maja i 26. Kwietnia oraz ul. Barnima; we wtorek, 3.01. - ul. Roweckiego numery nieparzyste od 1 do 81 i parzyste numery 2,4,6 oraz ul Spółdzielców; w środę, 4.01 – ul. Roweckiego numery od 8 do 64; w czwartek, 5.01 – ul. Roweckiego od numeru 66 do 84, ul. Armii Krajowej i ul Przyjaźni do numeru 11; w sobotę, 7.01 – ul. Przyjaźni od numeru 12 do numeru 31.

10. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii.

11. Na Nowy Rok 2012 składamy najlepsze życzenia wszystkim mieszkańcom naszej parafii i wszystkim gościom. Niech pokój Jezusa Chrystusa zagości w sercach wszystkich i niech przenosi się na wszystkich ludzi, których na drogach swojego życia spotykamy i na cały ten Nowy Rok udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa


ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 1 stycznia 2012 r.