Ogłoszenia duszpasterskie - IV NIEDZIELA ZWYKŁA


1. Kolęda w tym tygodniu: w poniedziałek, 30.01. - ul. Odrzańska i ul. Piłsudskiego od 2-8; we wtorek, 31.01. - ul. Piłsudskiego od 10-50;  w środę, 1.02. - ul. Robotnicza i Przybora oraz ul. Bankowa numery 11F, 11G, 11H;

Rodziny, które z różnych powodów nie mogły przyjąć księdza z kolędą w wyznaczonym czasie, mogą zgłosić kolędę i ustalić czas odwiedzin.

2. Dzisiaj przez całą niedzielę, w naszym kościele, na zakończenie każdej Mszy św. odbędzie się prezentacja działalności „Cenacolo”, której działalność skupia się na prowadzeniu młodych ludzi szczególnie tych, którzy uzależnili się od narkomanii, w pozostawaniu wolnym od narkotyków. Jest to ruch mający swój początek we Włoszech, ale działa również na terenie naszego kraju.

3. W czwartek święto Ofiarowania Pańskiego - w zwyczaju polskim znane jako święto Matki Bożej Gromnicznej. Msza św. 2 lutego odprawiana będzie o g. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach świętych. W Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy w całym Kościele Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu Osoby Życia konsekrowanego posługujące w naszej Archidiecezji, odnowią złożone przez siebie śluby podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Błażeja Kruszyłowicza w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba w Szczecinie o g. 18.00. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w modlitwie dziękczynnej za dar życia konsekrowanego. We wszystkich kościołach Archidiecezji taca zbierana w to święto przeznaczona jest na utrzymanie klasztorów klauzurowych.

4. W święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, chór „Maria Cantat” w ramach obchodów 60. rocznicy swojego istnienia, na zakończenie okresu śpiewania kolęd w kościele, zaprezentuje w naszym kościele parafialnym podczas Mszy św. o g. 18.00 i po Mszy św. koncert kolęd.

5. W piątek z racji I piątku miesiąca spowiedź od g. 16.30. Msza św. Dla dzieci o g. 17.00 a po Mszy św. o g. 18.00 nabożeństwo w wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Litanią do Serca Pana Jezusa.

6. W czwartek z racji święta i w piątek z racji I piątku miesiąca nie będzie czynne biuro parafialne, ponieważ wszyscy księża w tych godzinach mają zajęcia w kościele.

7. Posługa Osobom Chorym z sakramentem pokuty i Komunia św., w pierwszych dniach nowego miesiąca według ustalenia z księdzem odwiedzającym.

8. W sobotę, jak w każdą I sobotę miesiąca, Msza św. wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników o g. 9.00, a po Mszy św. do g. 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Pamiętajmy o tej modlitwie, szczególnie w trwającej Wielkiej Nowennie Fatimskiej przed setną rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie.

9. W przyszłą niedzielę, 5 lutego, rozpoczęcie katechez Drogi Neokatechumenalnej. Podczas każdej Mszy św. wprowadzenie do katechez, następnie przez szereg tygodniu w wyznaczonych dniach w kaplicy Miłosierdzia Bożego lub sali kasetonowej.

10. Nauki przedślubne w dniach 6-10 lutego 2012 w kaplicy Miłosierdzia Bożego o g. 19.00.

11. We wtorek, 7 lutego, w biurze parafialnym o g. 19.00 rozpocznie się przygotowanie dla osób dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

12. Przygotowujemy się do kolejnego wielkiego wydarzenia w naszej parafii, to jest poświęcenia i oddania do użytku budowanych organów. Potwierdzony przez Księdza Arcybiskupa termin poświęcenia organów to 19 lutego 2012 r. o godzinie 18.00.

13. W dniach od 16 do 19 kwietnia br. organizujemy 4-dniową pielgrzymkę. W programie: Górka Klasztorna, Gietrzwałd, Święta Lipka i Toruń – modlitwa w Radiu Maryja. Koszt 350 złotych. W tej cenie jest przejazd, noclegi i ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u Ks. Andrzeja.  

14. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii.

15. Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 29 stycznia 2012 r.