Ogłoszenia duszpasterskie - VII NIEDZIELA ZWYKŁA  


1. Dzisiaj, w niedzielę 19 lutego 2012 r., o godzinie 18.00 będzie uroczyste poświęcenie i oddanie do użytku liturgicznego zbudowanego  dla naszego kościoła  instrument, tj. 55 głosowych organów piszczałkowych. Zapraszamy serdecznie do udziału w tej uroczystości. Poświęcenia dokona J.E. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński, Profesor Andrzej Dzięga. Msza św. o g. 19.30 będzie odprawiona w kaplicy Miłosierdzia Bożego, ponieważ w kościele może przedłużyć się Msza św. z godziny 18.00.

2. We wtorki i piątki o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego są głoszone katechezy przez katechistów z Drogi Neokatechumenalnej.

3. W tym tygodniu rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o g. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. W Środę Popielcową o g. 16.30 zostanie odprawiona Msza św. według zachęty naszego Księdza Arcybiskupa, w intencji uproszenia miłosierdzia Bożego dla osób zaczadzonych i powrotu do zdrowia dla osób poszkodowanych. Przy tej informacji prosimy wszystkich, którzy używają do ogrzewania otwartego ognia, o większą czujność nad drożnością przewodów kominowych, aby uniknąć podobnych tragedii, które w ostatnich tygodniach miały miejsce w całej Polsce, jak również w naszym regionie.

4. W czwartek, 23 lutego, o g. 18.45 w kaplicy Miłosierdzia Bożego odbędzie się pierwsza katecheza dla dorosłych. Prosimy o przyniesienie ze sobą Księgi Pisma Świętego. Przy wyjściu z kościoła można można wziąć przygotowane ulotki informujące o czasie przeprowadzanych katechez.

5. Przez cały okres Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w każdy piątek o g. 17.00 dla dzieci, o g. 18.30 dla dorosłych i o g. 19.30 dla młodzieży. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 17.00.

6. Jutro, w poniedziałek 20 lutego, o g. 18.30 spotkanie w kościele z Rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

7. W dniach od 16 do 19 kwietnia br. organizujemy 4-dniową pielgrzymkę. W programie: Górka Klasztorna, Gietrzwałd, Święta Lipka i Toruń – modlitwa w Radiu Maryja. Koszt 350 złotych. W tej cenie jest przejazd, noclegi i ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Informacje u Ks. Andrzeja.  

8. W przyszłą niedzielę w g. od 10.00-17.00 w Szkole Podstawowej nr 8 odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego, szczególnie poszukiwany jest dawca dla mieszkańca Polic, Pana Janusza. Zachęcamy do zainteresowania się tym tematem. Bliższe informacje można uzyskać z plakatu umieszczonego w gablotce przy drzwiach kościoła i w Radzie Osiedla nr 6.

9. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii.

10. Życzymy dobrego tygodnia i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.


ks. Waldemar Gasztkowski - Proboszcz Parafii

Police, 19 lutego 2012 r.